Kotły i piece CO – komfortowe i energooszczędne

 

Centrum Instalacji Ekologicznych SIB to najnowocześniejsza technika grzewcza – Bielsko-Biała i okolice. Jako hurtownia hydrauliczna i instalacyjna (ogrzewanie, klimatyzacje, wentylacje) dysponujemy sklepem bogatym w szeroką ofertę produktów sprawdzonych producentów.

W naszym sklepie znajdziesz najdrobniejsze, a elementarne produkty instalacji wod-kan: PP, PCV, STAL, MOSIĄDZ, MIEDŹ, OCYNK, a także ekologiczne i najnowocześniejsze piece w Bielsku-Białej: kotły węglowe, kotły gazowe i kotly elektryczne.

 


Masz pytania? Skontaktuj się z nami

Kotły gazowe

Czy trudno znaleźć w Bielsku-Białej piece gazowe, które spełnią oczekiwania Klientów i potrzeby budynku? Oczywiście, że nie! W SIB posiadamy szeroką ofertę kotłów gazowych różnych producentów. Buderus, Derfro, Bosch, Junkers, De Dietrich, wybór zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Każdy piec gazowy ma swoje mocniejsze i słabsze strony. Przy decyzji zakupowej zawsze doradzamy i proponujemy najlepsze urządzenia grzewcze.

Rodzaje kotłów gazowych

Jedno i dwufunkcyjne

Na rynku istnieją dwa główne rodzaje kotłów gazowych – jednofunkcyjne i dwufunkcyjne.
Piece z jedną funkcją ogrzewają dom (c.o. – centralne ogrzewanie), ale nie wodę (c.w.u. – ciepła woda użytkowa). Aby kocioł jednofunkcyjny zapewniał ciepłą wodę w mieszkaniu, musi być dodatkowo wyposażony w odpowiedniej wielkości zbiornik. Piec dwufunkcyjny to urządzenie grzewcze, które zarówno ogrzewa c.o. jak i c.w.u. Nazwa pieca jednofunkcyjnego nie zmienia się, nawet po dodaniu zbiornika.
 

Kotły elektryczne

Kotły elektryczne na Podbeskidziu i Żywiecczyźnie (Bielsko-Biała, Żywiec, okolice) wzbudzają coraz większe zainteresowanie naszych Klientów. To modele ekologiczne, kompaktowe, nie wymagają systemu kominowego, ani codziennej obsługi. Sprawdzają się idealnie w nowoczesnym budownictwie i mniejszych, energooszczędnych mieszkaniach. U nas znajdziesz ciekawą ofertę kotłów elektrycznych Kospel.

 

 

Kotły 5-klasa

Ustawa antysmogowa dopuszcza do użytku wyłącznie kotły 5-klasy, które spełniają wszelkie, ekologiczne normy. Stare kopciuchy muszą zostać wymienione na nowoczesne modele. Jesteś mieszkańcem województwa śląskiego, Bielska-Biała? Kotły węglowe oraz kotły na pellet zobaczysz, ocenisz, porównasz w Centrum Instalacji Ekologicznych SIB – Buczkowice. Posiadamy wyłącznie sprawdzone piece Defro, Tekla, Metal Fach, Termo-Tech. Przyjedź do nas i poznaj najefektywniejsze źródła ciepła.

Akcesoria do kotłów

W naszym sklepie odnajdziesz niezbędne akcesoria do kotłów. Niezależnie, czy jesteś właścicielem kotła na pellet, kotła na węgiel, kotła na gaz, czy energię elektryczną u nas znajdziesz: regulatory, sterowniki, termometry, pompy i akcesoria montażowe. Specjalnie dla Ciebie możemy również sprowadzić konkretny produkt do naszego sklepu (jeżeli tylko współpracujemy z danym producentem). Zatem, czego potrzebujesz?

 

 

 

Piece c.o.

„Bielsko-Biała – piece gazowe” to jeden z najważniejszych elementów naszej oferty. Znajdziesz u nas zarówno kotły c.o. (do centralnego ogrzewania), jak i c.w.u. (do ogrzania centralnej wody użytkowej). Mamy ogromną przewagę nad konkurencją – proponujemy naszym Klientom modele różnych producentów, a nie zamykamy się wyłącznie na współpracy z jedną firmą. To sprawia, że masz nieograniczone możliwości w wyborze najlepszego rozwiązania grzewczego.

 

 

Piece z podajnikiem

Podajnik kotła służy do gromadzenia materiałów stałych np. ekogroszku, pelletu i przenoszenia materiału grzewczego do palnika. Jego parametry zależą od producenta. Pojemny podajnik to gwarancja prawie bezobsługowego urządzenia. Szukasz pieca z podajnikiem – Bielsko-Biała lub okolice? W SIB znajdziesz kocioł dostosowany do swoich potrzeb.

 

Dwufunkcyjny

Czym różni się piec gazowy dwufunkcyjny od jednofunkcyjnego? Pierwszy, pełni dwie funkcje: ogrzewa wodę w centralnym ogrzewaniu, a także ciepłą wodę użytkową. Jednofunkcyjny kocioł to wyłącznie gwarancja ciepłego mieszkania. Za pomocą dodatkowego zasobnika może również ogrzać wodę, ale nadal klasyfikowany będzie jako jednofunkcyjny. To jaki kocioł jest idealny dla Ciebie, zależy przede wszystkim od Twojego mieszkania. Umów się na darmową wycenę.

Kondensacyjny

Kotły gazowe – Bielsko Biała i okolice w interpretacji Centrum Instalacji Ekologicznych SIB są zawsze kondensacyjne. W ogrzewaniu stawiamy na ekologie, efektywne rozwiązania, ale przede wszystkim bezpieczeństwo. Kondensacyjny oznacza bezpieczny, ponieważ układ spalania w modelach jest odizolowany od pomieszczenia. Modele wyposażone w zamkniętą komorę spalania cechują się wyższą sprawnością i niższymi kosztami ogrzewania.

Z zasobnikiem

Jeżeli jesteś właścicielem dużego mieszkania, które posiada kilka łazienek albo często zapraszasz gości lub istnieje duże prawdopodobieństwo, że ciepła woda przyda się jednocześnie w wielu miejscach, zdecyduj się na kocioł gazowy z zasobnikiem. Bielsko-Biała i najbliższe miejscowości to wiele domów wielorodzinnych, pokoi do wynajęcia, dlatego warto poznać ofertę SIB na kotly gazowe jednofunkcyjne z pojemnym zasobnikiem na wodę.

 

 

Wiszący

Jako specjaliści od Instalacji na terenie Bielska-Białej i okolic proponujemy kotły gazowe stojące oraz wiszące. Nasi Klienci preferują modele wieszane na ścianie, ponieważ pozwalają zaoszczędzić dużo miejsca i zagospodarować najczęściej niewykorzystaną przestrzeń. W naszym sklepie możesz zobaczyć kotły o różnych parametrach i specyfice, aby wybrać idealny dla swojego mieszkania.

 

Producenci

Technika grzewcza Bielsko-Biała i okolice to nasza specjalność. Wiemy, jak ważny jest kontakt z różnymi producentami, aby zaproponować najlepszą ofertę na rynku. Bardzo dobre warunki współpracy, doświadczenie w negocjacjach, doskonała komunikacja z firmami z branży grzewczej to czynniki, które sprawiają, że największe korzyści odczuwają nasi Klienci. Cieszymy się, że możemy zaproponować Wam tak wiele.

 

Buderus

Buderus to międzynarodowa marka, która od lat zajmuje czołowe miejsce w branży grzewczej. Kotły gazowe, pompy ciepła, zbiorniki od tego producenta to gwarancja najwyższej jakości, trwałości i wydajności. Jesteśmy TOP PARTNEREM marki Buderus. W naszej ofercie znajdują się kotły i urządzenia OZE w najatrakcyjniejszych cenach. Serwis Buderus? Z naszym pracownikiem jest szybki, ale profesjonalny i skuteczny.

 

Bosch

Zaawansowana technologia? Termotechnika idealnie dostosowana do potrzeb? Bosch to nie tylko producent rewelacyjnego sprzętu gospodarstwa domowego, ale również niezawodnych kotłów gazowych i pomp ciepła. W ofercie Centrum Instalacji Ekologicznych SIB nie mogło zabraknąć urządzeń służących do ogrzania od marki Bosch. To produkty, które charakteryzuje nowoczesny design i wysoka jakość.

Defro

To o kotły Defro na ekogroszek 5 klasy często pytają nasi Klienci. Nie jest to dla nas zaskoczeniem, ponieważ stosunek jakości do ceny automatycznych urządzeń grzewczych jest rewelacyjny! Producent rozpoczął swoją działalność od 1973 roku, a ciężka praca sprawiła, że stał się polskim liderem w piecach c.o. na pellet, biomasę i ekogroszek. W ofercie tego producenta znajdziemy również kotły elektryczne i gazowe.

 

Junkers

Junkers to znany od ponad 100 lat w branże grzewczej producent energooszczędnych i ekologicznych urządzeń. Znasz firmę Bosch? To do niej należy Junkers jako ceniony przez Klientów dział branżowy. Zachwycająca jakość i nowoczesna technologia ukryta w kondensacyjnych kotłach to gwarancja zadowolenia. Chcesz dowiedzieć się więcej? W Centrum Instalacji Ekologicznych SIB możesz zobaczyć i poznać kotły Junkers.

 

Tekla

Wyjątkowe miejsce w naszej ofercie znajdują produkty marki Tekla. U nas znajdziesz niezawodne kotły na pellet i kotły węglowe. Bielsko-Biała i miejscowości z powiatu bielskiego i żywieckiego to wiele firm zajmujących się technikami grzewczymi. W nielicznych, ale między innymi w Centrum Instalacji Ekologicznych SIB, znajdziesz cenione przez Klientów rozwiązania grzewcze spełniające normy 5-klasy. Tekla współpracuje z najlepszymi, a my jesteśmy na ich liście. Serwisant Tekli? Zasila naszą załogę.

Ogrzewanie

Sprawne i wydajne centralne ogrzewanie to równomierne, optymalne temperatury w mieszkaniu oraz niższe koszty związane z ociepleniem przestrzeni. Piece i technika grzewcza na terenie Bielska oraz okolic to zagadnienia, które są najbliższe naszej firmie. Ponad 10-letnie doświadczenie, liczne szkolenia, grono zadowolonych Klientów to atuty, które plasują nas na jednych z najlepszych w branży ogrzewania.
 

Przykłady kotłów z danymi technicznymi

W Centrum Instalacji Ekologicznych SIB znajdziesz kotły od różnych producentów. Szeroki wachlarz oferty sprawia, że każdy Klient odnajdzie urządzenie grzewcze dostosowane do wymagań mieszkania. Nasz sklep instalacyjny w pobliżu Bielska-Białej to nie tylko niezbędne elementy do wykonania instalacji c.o. i c.w.u., ale również ekologiczne i wydajne kotły dostępne od ręki. Zapytaj i dowiedz się, czy wybrany przez Ciebie model można zakupić w sklepie albo jaki jest czas oczekiwania na dostawę.

Buderus

Kocioł Buderus Bielsko? Tylko w SIB! Poznaj najpopularniejszy model co.
Logamax plus GB072: moc modulowana od 6,6 do 23,8 kW, funkcja Booster, paliwo gaz, klasa A, do wyboru model jednofunkcyjny i dwufunkcyjny, sterownik kotła BC20, automatyka pogodowa (wbudowana).

Bosch

Condens 5300i WT: kocioł dwufunkcyjny, masa 70 kg, maks. temperatura zasilenia 82°C, znamionowa moc cieplna 22 kW, pobór mocy, elektr. 129 W, klasa efektywności A, oto jeden z pieców gazów marki Bosch.

 

Defro

Atrakcyjne ceny kotłów Defro tylko w Centrum Instalacji Ekologicznych SIB. Piece z podajnikiem Bielsko-Biała? Może model Komfort Eko Lux?
Moc 20 kW, paliwo ekogroszek, materiał stalowy, sprawność 91%, sterownik TECH K1Pv4 z PID, palnik retortowy, podajnik z funkcją autorewersu.

Junkers

Mieszkasz w okolicach Buczkowic? A może Bielsko? Junkers ma dla Ciebie propozycję:
JUNKERS Cerapur GC2200W: waga 37 kg, kocioł kondensacyjny i dwufunkcyjny, modulacja mocy od 4,8 kW, możliwość podwyższenia mocy na c.w.u. do 25 kW.

 

 

Tekla

Kotły na pellet lub ekogroszek, piece z podajnikiem oraz żeliwne – Tekla cieszy szeroką ofertą źródeł grzewczych. Najczęściej kupowany kocioł przez naszych Klientów to:
kocioł stalowy Komfort – moc 12, 18, 23 kW, paliwo pellet, materiał stalowy, sterownik Estyma Igneo TOUCH, palnik automatyczny i samoczyszący.

 

Usługi:

Kotły gazowe Bielsko Biała, a może kotły elektryczne? Dobór kotła na pellet? Modernizacja kotłowni? Darmowa wycena? Instalacja c.o. i c.w.u.? W Centrum Instalacji Ekologicznych SIB możesz skorzystać z kompleksowej lub szytej na miarę usługi w zakresie technik grzewczych. Realizujemy zlecenia na terenie województwa śląskiego.

modernizacja

Jesteśmy znani w okolicy z powodu profesjonalnej modernizacji kotłowni. Zaufało nam setki Klientów, ponieważ każdego dnia udowadniamy, że praca to nasza pasja. Zastanawiasz się, czy nie skorzystać z naszych usług? Umów się na darmową wycenę, porozmawiaj z naszymi specjalistami, przeczytaj opinie na nasz temat w Internecie, poznaj SIB bliżej na Facebooku oraz stronie www i powierz swoją kotłownię najlepszym w branży.

instalacja

Instalacje kotłów na paliwo stałe oraz gazowe wymagają przemyślanej i rzetelnej realizacji. Nawet kotły elektryczne (Bielsko-Biała, Żywiec i okolice – w tych miejscach wykonujemy instalacje) obligują do posiadania specjalistycznej wiedzy przy montażu i podłączaniu. Dla nas nie ma realizacji niemożliwych do wykonania. Powierz swoje ogrzewanie w ręce SIB i ciesz się szybką i efektywną realizacją.

serwis

Jako hurtownia wod-kan i firma zajmująca się wykonawstwem instalacji grzewczych, oferujemy naszym Klientom serwis Kotłów Buderus, a także kotłów węglowych Tekla na terenie miasta Bielska-Biała i okolic miasta Buczkowice. Wiemy, jak ważne są regularne przeglądy dla bezpieczeństwa mieszkańców i wydajności kotła, dlatego przykładamy ogromną wagę do jakości świadczenia serwisów.

wymiana

Chcesz wymienić kocioł co lub cwu? Z Centrum Instalacji Ekologicznych SIB szybko wymienisz stare urządzenie ogrzewające na ekologiczny i nowoczesny system grzewczy. Nie marnuj czasu i już w najbliższej przyszłości zwiększ swój codzienny komfort, nie trać godzin przy rozpalaniu pieca, zaufaj ekologiczności i możliwością innowacyjnych rozwiązań!
 

Dofinansowanie & OZE & STOP SMOG

Projekty zarówno rządowe, jak i gminne, pozwalają otrzymać dofinansowanie na wymianę starego kopciucha. To również niepowtarzalna szansa, aby zyskać pieniądze na urządzenia wykorzystujące odnawialne źródła energii. Mieszkasz w powiecie żywieckim, bielskim, mieście Bielsko-Biała? Piece na ekogroszek, kotły gazowe, urządzenia na pellet, pompy ciepła, fotowoltaikę możesz częściowo sfinansować z dofinansowania.
 

 

dofinansowania

W województwie śląskim od 1 września 2017 roku obowiązuje uchwała antysmogowa. Nakazuje wymianę starych kotłów na ekologiczne i wydajne modele. Modernizacja kotłowni i nowe urządzenie grzewcze to spora inwestycja dla społeczeństwa. Na szczęście dofinansowania ułatwiają zakup nowoczesnego kotła. W Centrum Instalacji Ekologicznych SIB pomagamy uzupełnić wniosek o bezzwrotną pomoc finansową.

dopłata

Czy dopłata „kotły na pellet Bielsko-Biała i okolicy” jest możliwa? Oczywiście, że tak. Skorzystaj z rządowego programu Czyste Powietrze lub Programu Ograniczenia Niskiej Emisji i zdobądź pieniądze na urządzenie 5-klasy. Nierzadko organizowane są również programy gminne i powiatowe, w których czekają pieniądze na Beneficjentów, pomagające w usunięciu kopciucha. W zakładce DOFINANSOWANIA na stronie SIB znajdziesz aktualne dopłaty z naszej okolicy.

dotacje

Posiadasz stare urządzenie grzewcze, które zatruwa środowisko? Chcesz zatroszczyć się o świeże powietrze i zdrowie najbliższych? Koniecznie skorzystaj z dotacji i zlikwiduj starego kopciucha. W SIB odnajdziesz nowe, ekologiczne rozwiązanie idealne do Twojego mieszkania, a także profesjonalnych, doświadczonych instalatorów – najlepszych w okolicy. Zadzwoń lub przyjdź do sklepu w Buczkowicach i sprawdź naszą ofertę.

oze

OZE z roku na rok biją rekordy! Międzynarodowa Agencja Energii szacuje, że do roku 2026 moc odnawialnych źródeł energii wzrośnie o około 60% z rokiem 2020. Jako zwolennicy ekologicznych rozwiązań, mocno trzymamy kciuki za obiecujące prognozy i przypominamy, że powietrzne pompy ciepła Buderus i Ariston to nasza specjalność. Znamy atrakcyjność naszych ofert, dlatego proponujemy Klientom darmowe, niezobowiązujące wyceny.

stop smog

Nowe piece gazowe (Bielsko-Biała, Żywiec, powiat żywiecki) wspiera program STOP SMOG. Od 2021 Ministerstwo Klimatu i Środowiska oraz inne podmioty, ułatwiają wymianę lub likwidacje starych źródeł ciepła. Montaż pieców gazowych, a także 5-klasy i urządzeń grzewczych pozyskujących energię z OZE jeszcze niedawno był możliwy dla mieszkańców Żywiecczyzny (program STOP SMOG), a już wkrótce może pojawić się w okolicy Bielska-Białej, o czym niezwłocznie poinformujemy na naszym FB.
 

Dodatki

Kotły węglowe Bielsko-Biała i kotły gazowe, na pellet oraz urządzenia grzewcze-elektryczne, nie stanowią wyłącznie naszej oferty. Od zawsze podkreślamy, jak ważna jest dla nas energia pozyskiwana z odnawialnych źródeł energii (OZE). Mamy ogromne doświadczenie w instalacji panel fotowoltaicznych i solarnych, jednak to powietrzne pompy ciepła są naszą najmocniejszą stroną.

 

Pompy ciepła

Szukasz sklepu instalacyjnego Bielsko-Biała, okolice? Interesuje Cię działanie pomp ciepła? Zastanawiasz się, czy OZE spełnią zapotrzebowanie Twojego budynku na energię? Odwiedź Centrum Instalacji Ekologicznych SIB i poznaj ofertę pomp ciepła Buderus i Ariston. Jesteśmy po to, aby pomóc Ci w wyborze najlepszego rozwiązania. Umów się na darmową wycenę i ciesz niższymi rachunkami za ogrzewanie.

Kotły gazowe

Kotły gazowe to źródła ciepła zasilane przez gaz. Piece mogą być wiszące oraz stojące, jednofunkcyjne i dwufunkcyjne o różnych mocach, parametrach i designie. Kotły gazowe uznawane są za niezwykle komfortowe. Do prawidłowego funkcjonowania nie wymagają pracy człowieka, a w dodatku zajmują bardzo mało miejsca. W Centrum Instalacji Ekologicznych SIB znajdziesz modele różnych, sprawdzonych producentów. Piece na gaz stanowią główną ofertę naszej firmy.

Gazowe kotły kondensacyjne

Na rynku jeszcze niedawno dostępne były zarówno gazowe kotły kondensacyjne, jak i tradycyjne. Ze względu na bezpieczeństwo kotłów niekondesacyjnych jest coraz mniej. Czym się różnią? Piece kondensacyjne zawsze posiadają zamkniętą komorę spalania i w tym przypadku urządzenie pobiera powietrze z zewnątrz budynku. Nie ma również możliwości, aby spaliny przedostały się do pomieszczenia, w którym znajduje się piec. Kocioł tradycyjny z otwartą komorą spalania pobiera powietrze z pomieszczenia, co w dużym stopniu przekłada się na zwiększone ryzyko wydzielania czadu.

Niskotemperaturowe kotły gazowe

Kotły niskotemperaturowe to modele pieców gazowych, ale również olejowych, które zasilane są niższą temperaturą do 100 °C. To idealne rozwiązanie dla ogrzewania podłogowego i innych możliwości niskotemperaturowych, które pozwala zaoszczędzić nawet do 15% kosztów. Sprawność tego rodzaju pieców szacuje się na 95-96%. Zdecydowanie to modele wydajne i niezwykle oszczędne. Jednak nie sprawdzą się idealnie w każdym mieszkaniu.

Zasypowe kotły na węgiel

Kotły zasypowe to urządzenia o prostej budowie bez podajnika i automatyki. Węgiel w piecu dodaje się ręcznie, a spalanie następuje na stałym ruszcie. Zasypowe kotły na węgiel w SIB posiadają 5-klasę i uznawane są za czyste oraz ekologiczne.

Zasypowe kotły na drewno

W kotłach zasypowych spełniających normy PN EN 303-5:20212 można również spalać drewno. Takim modelem jest np. Tekla Claasio. Należy pamiętać, że nowoczesne piece zasypowe nie przypominają kopciuchów! Nie kopcą, nie brudzą, a z buforem ciepła uznawane są za tanie i wygodne rozwiązanie.

 

Kotły na ekogroszek palnik okrągły

Za niezwykle oszczędne, a także ekologiczne uznaje się kotły na ekogroszek z palnikiem okrągłym. Zadaniem podajnika jest nieustanne dostarczanie paliwa w ilości zależnej od potrzeb. To piec, który gwarantuje określoną temperaturę przy minimalnym zużyciu węgla kamiennego lub brunatnego.

Kotły na ekogroszek palnik prostokąt

Niektóre kotły na ekogroszek posiadają również palnik o kształcie prostokątnym. To urządzenia bardzo komfortowe, gdyż obsługa kotła ogranicza się wyłącznie do napełnienia kosza zasypowego i do regularnego, ale nie częstego usuwania pozostałości po spalaniu.

Kotły żeliwne

Na rynku grzewczym dostępne są zarówno kotły żeliwne, jak i stalowe. Wielu klientów preferuje piece żeliwne, ponieważ uznawane są za wytrzymałe oraz trwałe (nawet do 25 lat!). Zazwyczaj można w nich spalać pellet, węgiel i drewno. Oczywiście w zależności od danego modelu.

 

Kotły pelletowe kompaktowe

Kotły paletowe to urządzenia grzewcze na paliwo stałe, które występuje jako odpad drzewny o średnicy 5-8 mm. Modele kompaktowe tworzy kilka elementów zawartych w jednej i spójnej obudowie. Kompaktowa konstrukcja charakteryzuje np. kocioł Tekla DRACO BIO COMPACT FII GP. Zdecydowanie źródła grzewcze w takim wydaniu prezentują estetyczny i ponadczasowy design.

Kotły pelletowe ze zbiornikiem wolnostojącym

To model na pellet, który spełnia normy zawarte w ustawie antysmogowej. Kotły pelletowe ze zbiornikiem wolnostojącym są alternatywą dla kotłów kompaktowych. W modelu można wyraźnie wyróżnić kocioł i zbiornik – nie są połączone w jednej budowie. Ewentualna naprawa takiego urządzenia jest zdecydowanie sprawniejsza.

 

 

Kotły na pelety SLIM

Kotły na pelet to czysty i efektywny wybór. Paliwo to zawiera tylko ok. 1% popiołu. Można zakupić kocioł o dużych rozmiarach i wielkiej mocy (np. TEKLA Tytan BIO), ale również zgrabny – wersję SLIM do użytku domowego. Największą zaletą pieców kompaktowych jest dostosowanie nawet do małej przestrzeni. Przykładem takiego pieca może być np. DRACO BIO COMPACT FII 12 kW.

Kotły na pelety i drewno

Istnieją również wielofunkcyjne kotły na pellet, które automatycznie pobierają paliwo stałe w formie granulatu. To urządzenia grzewcze umożliwiające również ręczny załadunek drewna opałowego. Kotły na pelet i drewno w piątej klasie emisji spalin PN-EN 303-5:2012 lub z certyfikatem ecodesign w większości spełniają normy dofinansowań w programach np. programu Czyste Powietrze.

Kotły na pelety i zrębki

Pelet posiada wymiarowy kształt, natomiast zrębki opałowe mogą powstać z różnego rodzaju drewna (iglastego lub liściastego) w wyniku rozdrabiania drewna za pomocą specjalnych, zrębkujących maszyn. Jakość i wartość opałowa zrębek może być różna. Biomasowy opał zaliczany jest do ekologicznych oraz ekonomicznych, gdy spełnia normy określone w surowcach drzewnych: PN-91/D-95009. Kotły na pelet i zrębki to wygodne oraz niezwykle funkcjonalne źródła ciepła do spalania biomasy.

Podajniki na zrębki

Zdecydowanie tańszym od pelletu paliwem do kotła są zrąbki opałowe. Niestety, w wielu kotłach na pelet nie można stosować alternatywnych opcji dla pelletu – brykietu, trocin, zrębek. Dlatego głównym celem podajnika na zrębki jest sprawne dostarczanie każdego rodzaju paliwa pochodzenia drzewnego do kotła. Podajnik, aby działać bez awarii, nie może mieć mniejszej mocy niż kocioł.

Kotły indukcyjne

Zastanawiasz się, czym jest indukcyjny kocioł? Indukcyjne kotły gazowe wykorzystują pętlę indukcyjną do generowania energii cieplnej z prądu. Działa w podobny sposób, jak indukcje elektromagnetyczne. Ciepło zostaje przekazane do wody, aby spełniać swoją funkcję w centralnym ogrzewaniu. To urządzenie niezwykle czyste, ekologiczne i trwałe. Producenci niektórych modeli wskazują żywotność sprzętu do 50 lat. Innymi zaletami pieców indukcyjnych jest bezpieczeństwo, oszczędność finansowa, łatwość instalacji i komfort użytkowania.

Piece CO – alternatywa dla innych systemu ogrzewania domów

Palisz węglem? Zastanawiasz się nad zmianą kotła na paliwo stałe i nie wiesz, co wybrać? W Centrum Instalacji Ekologicznych SIB od lat specjalizujemy się w doradztwie, instalacji i serwisie kotłów gazowych. Piece c.o. i c.w.u uznawane są za ekologiczne, wydajne i bardzo komfortowe rozwiązanie.
Ustawa antysmogowa wymusza likwidację i wymianę kopciuchów. Bardzo często właściciele mieszkań decydują się na zakup kotła gazowego, zwracając uwagę na liczne zalety tego urządzenia grzewczego. To doskonała propozycja dla wszystkich, którzy pragną zaoszczędzić cenny czas, ale również dla osób starszych – kotły i piece do działania nie wymagają siły fizycznej i nieustannej kontroli.

Dodatkowo warto zaznaczyć, że większość kotłów gazowych bez problemu można sfinansować z dofinansowań rządowych, powiatowych i gminnych.

 

Kotły – opinie

Po Internecie krążą różne opinie na temat kotłów. Wszystkie zależą od producenta, modelu, ale przede wszystkim od potrzeb osoby kupującej. Każdy kocioł spełnia inne wymagania. Dlatego w SIB proponujemy darmową wycenę, aby opinie o piecach c.o. i c.w.u instalowane przez naszych doświadczonych instalatorów były zdecydowanie jak najlepsze!
Nasz specjalista od wycen zaproponuje nowoczesny, ekologiczny model kotła opierając swoją ofertę na potrzebach budynku, ale także mieszkańców. To on bierze pod uwagę najdrobniejsze detale, aby maksymalnie zwiększyć satysfakcję z użytkowania źródeł grzewczych zakupionych w SIB.