Odnawialne Źródła Energii Żywiec

Co to jest OZE?

Świat poszukuje nowych rozwiązań, żeby uchronić przyrodę przed skażeniem, zniszczeniem i sprawić, by ludziom dobrze się żyło. Stosowanie Odnawialnych Źródeł Energii (OZE) to jedna z rutyn, która niesie ze sobą wsparcie środowisku i ma zagwarantować ludziom bezpłatną energię. Odnawialne źródła bazują na ekologicznych, naturalnych i nieprzebranych zasobach, dlatego ich potencjał cieszy się coraz większym zainteresowanie w Polsce.

Największe zainteresowanie w Polsce odnotowuje solarna energia OZE. W ciągu godziny Słońce dostarcza Ziemi więcej energii, aniżeli zużywa się na niej w przeciągu roku. W 2020 zaobserwowano rekordową liczbę montażu fotowoltaiki. Kolejne lata to dynamiczny rozwój pomp ciepła. Pompa napędzana przez energię wiatrową to urządzenie, cieszące się ogromnym zainteresowaniem przez naszych Klientów. Jeśli jesteśmy zainteresowani gospodarnością powiązaną z tańszym wydatkiem na wodę, to naszą uwagę powinniśmy skierować w stronę kolektorów słonecznych.

Odnawialne źródła energii w Żywcu i okolicach

Mimo licznych dofinansowań w Polsce nadal surowce kopalniane cieszą się mianem źródła energii o największej popularności. Węgiel brunatny uznawany jest za tanie paliwo, ale bardzo szkodliwe. Zawiera w sobie niebezpieczne związki, które podczas spalania ulatniają się do powietrza. Żywiecczyzna od lat zmaga się z ogromnym smogiem wpływającym niekorzystanie na środowisko i zdrowie.

Dzięki dofinansowaniom na OZE rząd rozpoczął efektywną walkę o czyste powietrze. To właśnie w odnawialnych źródłach widzi się nadzieję na ograniczenie produkcji i wykorzystywania surowców kopalnianych, ratując środowisko od zanieczyszczeń. Źródła OZE mogą być różne. Począwszy od słońca, wody i wiatry po biopaliwa i energię geotermalną. Niezależnie, z którego źródła zdecydujemy się pobierać energię, to możemy być przekonani, że wybierzemy ekologiczną alternatywę.

Mieszkańcy Żywca i okolic coraz częściej decydują się na panele fotowoltaiczne i pompy ciepła. Biorą na siebie odpowiedzialność nie tylko za najbliższe otoczenie, ale również stan własnych portfeli. W latach kiedy prąd systematycznie drożeje, odnawialne, darmowe źródła okazują się najlepszym wyborem.

 

Oferta SIB - OZE Żywiec

Beskidzkie Centrum Kotłów i Instalacji SIB nie jest niewzruszone na ekologiczne dobra, które proponuje nam natura. Chcemy korzystać jak najwięcej z OZE i równocześnie inspirować do tego samego naszych Klientów. Warto korzystać z tego, co wokół, ocalając przyrodę, a przy okazji skutecznie obniżając koszty energii.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

Fotowoltaika

Tak określamy moduły fotowoltaiczne, w których następuje wymiana energii słonecznej na elektryczną. Fotowoltaika ma na celu pozyskać prąd z bezpłatnej siły, którą jest Słońce. Coraz niższe wydatki na instalację fotowoltaiczną, różnorodne dofinansowania powodują, że z roku na rok panele fotowoltaiczne są coraz popularniejsze.

 

Pompy ciepła

Pompy ciepła to czarodziejskie narzędzia, które zbierają energię z powietrza, wody lub ziemi. Służą nie tylko ogrzaniu wody użytkowej i mieszkania, lecz} także z triumfem można użyć źródło ciepła do oziębienia budynku. W naszym obszarze powietrzne pompy ciepła są cenione przez skuteczność i zdecydowanie obniżają koszty.

Kolektory słoneczne

Kolektory wymieniają energię słoneczną w cieplną, żeby użyć ją do ogrzewania ciepłej wody użytkowej. Solary to towar, który jest popularny już od lat i wciąż powiększa się grono swoich zainteresowanych. Opcja wyposażenia mieszkania w ciepłą wodę tak niskim wydatkiem, przekonuje klientów SIB do kolektorów słonecznych.

Czy wiesz, że...


łącznie moc zainstalowanych źródeł energii elektrycznej w naszym kraju wyniosła w grudniu 2020 roku ponad 51 GW. Udział OZE to 12,5 GW. Elektrownie wiatrowe są największym źródłem energii elektrycznej z OZE. Następnym źródłem jest słońce, a fotowoltaika uzyskała 3960 MW zainstalowanej mocy.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

Otrzymaj dofinansowanie na OZE

Czy wiesz, że w Polsce realizowany jest rządowy Program Czyste Powietrze? Jego nadrzędnym celem jest wymiana starych urządzeń grzewczych na nowe i ekologiczne źródła ciepła. Program skierowany jest do właścicieli i współwłaścicieli domów jednorodzinnych. W tym miejscu warto wspomnieć, że biorąc udział w programie możemy zrealizować swoje marzenie dotyczące OZE.

Dofinansowania obejmują zarówno pompy ciepła jak i fotowoltaikę. Panele fotowoltaiczne to zdecydowanie produkt, który cieszy się największą popularnością Beneficjentów. Coraz większe zainteresowanie zyskują również pompy, szczególnie czerpiące ekologiczną energię z powietrza. Na cały program Czyste Powietrze przeznaczono 103 miliardy złotych. Kwoty dofinansowania sięgają nawet 30-37 tysięcy złotych!

Jakie korzyści mają odnawialne źródła energii?


troska o przyrodę, obniżenie niebezpieczeństwa zachorowań powstających z zanieczyszczonego otoczenia


obniżenie ilości odpadów


wykorzystywanie OZE to krok ku uzdrowionej planecie


dostępność OZE w całym kraju umożliwia nie podporządkowywać się od obcych państw


zmniejszenie efektu cieplarnianego


korzystanie z bezpłątnej, niewyczerpalnej energii


obniżenie rachunków za prąd

Montaż OZE przez Beskidzkie Centrum Kotłów i Instalacji SIB

Jako firma z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem w technikach grzewczych, systematycznie rozszerzamy swoją wiedzę w zakresie fachowego doboru i montażu Odnawialnych Źródeł Energii. Pompy ciepła, fotowoltaika oraz kolektory słoneczne to produkty, których zaufanie zostało zdobyte przez wielu z naszych Klientów. Jesteśmy pewni o prawidłowości montażu OZE nie tylko dla korzyści powiązanych ze środowiskiem, lecz również dla poprawienia stanu domowego budżetu.

Zapewniamy dystrybucję właściwego produktu gwarantując wytrzymałość, skuteczność i bardzo dobrą jakość urządzenia. Zapewniamy o naszym fachowym montażu, biorąc pod uwagę oczekiwania sprzętu i klienta. Bierzemy pełną odpowiedzialność za wszystkie nasze działania!