Dobór pompy ciepła Bielsko-Biała i okolice

Centrum Instalacji Ekologicznych SIB pomoże Ci wybrać najlepszą opcję

Dobór pompy ciepła potrafi przysporzyć nie lada kłopotu. Pod uwagę należy wziąć szereg czynników, dokładnie dokonując wszelkich niezbędnych wyliczeń – tylko w ten sposób można mieć pewność, że pompa ciepła przyniesie korzyść w postaci dużej oszczędności energii (a co za tym idzie redukcji kosztów ogrzewania domu). W Centrum Instalacji Ekologicznych SIB zwracamy uwagę na każdy szczegół, dbając o to, aby z danej inwestycji najbardziej skorzystał właśnie nasz Klient. Właśnie dlatego przeprowadzamy tak dokładny wywiad, poznając szczegóły pracy, którą mamy wykonać.

Pod uwagę należy wziąć m.in. realne zapotrzebowanie na energię cieplną w danym budynku. Dobór pompy ciepła do powierzchni domu jest kluczowy – w ten sposób można zminimalizować straty cieplne. Te pojawiają się bardzo często w sytuacjach, w których niedoświadczeni użytkownicy dobierają pompę ciepła o zbyt dużej mocy. Mówiąc wprost: nie można dopuścić do tego, aby moc pompy była nieadekwatna do realnych potrzeb budynku oraz domowników.


Masz pytania? Skontaktuj się z nami

Dobór pompy ciepła to liczne obliczenia

Dokładnie. Dobór odpowiedniej pompy ciepła wymaga licznych obliczeń. W Centrum Instalacji Ekologicznych SIB czuwają nad nimi doświadczeni specjaliści, którzy wiedzą, jakie czynniki należy wziąć pod uwagę. A tych jest bardzo dużo. Mowa tu m.in. o:

  • zastosowanych materiałach budowlanych (te mogą poprawiać efektywność energetyczną domu lub ją obniżać),
  • zastosowanego ocieplenia budynku,
  • grubości ocieplenia budynku,
  • czy nawet o zastosowanej stolarce okiennej.

Nie musisz jednak się martwić. Przeprowadziliśmy setki podobnych realizacji, prowadząc je od początku do końca. Możesz być pewien, że będziemy czuwać również nad Twoim domem. Z nami dobór odpowiedniej pompy ciepła nie jest trudny.

Dobór pompy ciepła do powierzchni domu?

Wielu instalatorów w wyliczeniach nie bierze pod uwagę realnej powierzchni domu. Takie działanie może spowodować, że dom będzie niedogrzany (w przypadku zbyt małej mocy pompy). W przypadku Beskidzkiego Centrum Kotłów i Instalacji SIB taka sytuacja nie ma prawa się wydarzyć. My dbamy o każdy szczegół zlecenia, dopinając całość na ostatni guzik. Co ważne, przykładamy równie dużą uwagę zarówno do doboru pompy ciepła, jak i wyboru jej montażu. Tutaj również należy przestrzegać odpowiednich zasad, zachowując m.in. odpowiednią przestrzeń wokół pompy tak, aby mieć do niej swobodny dostęp. Bez tego przeprowadzenie serwisu, czy ewentualnych modyfikacji w przyszłości może być naprawdę trudne.

 

 
Jeśli nie wiesz co wybrać, potrzebujesz pomocy przy zakupie lub szukasz kompleksowej obsługi dla Twojego domu – jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Jeśli nie wiesz co wybrać, potrzebujesz pomocy przy zakupie lub szukasz kompleksowej obsługi dla Twojego domu – jesteśmy do Twojej dyspozycji!