Instalacja paneli solarnych Bielsko-Biała i okolice

Zleć to zadanie specjalistom

Prawidłowa instalacja paneli solarnych, a przede wszystkim ich usytuowanie, ma kluczowy wpływ na wydajność instalacji. Czasem się zdarza, że przejście na popularne „panele słoneczne” się nie opłacało, właśnie przez to, że nie poświęcono wystarczającej uwagi na kilka podstawowych kwestii. Stawiając na odpowiednich fachowców, możesz liczyć na pełne wsparcie merytoryczne i techniczne. Doskonale znamy się na swojej pracy, dlatego uważnie planujemy każdy ruch. Wiedziałeś, że odpowiednia konstrukcja dachu może oznaczać dla Ciebie oszczędność w przypadku instalacji paneli solarnych? Albo, że moduły PV powinny być zainstalowane na połaci dachu skierowanej na południe i to najlepiej pod kątem 20–45 stopni? Nie musisz się martwić – nasz zespół zadba o każdy szczegół zlecenia, a Ty w niedługim czasie będziesz mógł cieszyć się sporymi oszczędnościami.


Masz pytania? Skontaktuj się z nami

Co warto wiedzieć o instalacji paneli solarnych?

Zużycie energii na ogrzewanie lub klimatyzowanie domu to z pewnością znaczący kawałek na „torcie” Twojego domowego lub firmowego budżetu. Jak zaoszczędzić pieniądze na sile przepuszczanej przez Twój dom? Panele fotowoltaiczne do efektywnej pracy potrzebują sporej powierzchni. Znaczy to, że możesz mieć trudność ze znalezieniem właściwego miejsca do ich instalacji. Nawet jeśli wygospodarujesz odpowiednią ilość miejsca na działce, może Ci przeszkadzać cień rzucany przez panele. Dlatego rozważ montaż fotowoltaiki na elewacji budynku lub dachu. Aby panele wytwarzały jak najwięcej energii umieść je w stronę południa oraz zamontuj pod kątem 30 – 40 st. do poziomu. W ten sposób największa liczba energii docierającej do powierzchni instalacji zostanie wykorzystana. Jeżeli nie masz takiej możliwości to wiedz, że inne ustawienie paneli zapewnia od 80 do 95% ilości energii, którą można wytworzyć w skonfigurowaniu optymalnym, a więc wciąż warto zainstalować fotowolatikę.
W miarę korzystania z paneli zauważysz, że po wieloletnim używaniu może nastąpić spadek sprawności, rozszczelnienie rur czy utlenianie powierzchni rur. Dlatego warto, abyś był na bieżąco z najświeższymi osiągnięciami i technologiami, ponieważ to rozwiązanie nieustannie się rozwija. Aktualnie montowane panele są znaczenie bardziej solidne i wydajniejsze. Nawet jeśli już posiadasz instalację fotowoltaiczną, która Ci dobrze służy od kilku lat to zainteresuj się przewagami, które przepływają z jej modyfikacji.

Szukasz optymalnego rozwiązania do swojego domu?

Centrum Instalacji Ekologicznych SIB już od lat pomaga Klientom w przechodzeniu na ekologiczne źródła energii. Wynika to z kilku prostych faktów. Przede wszystkim tego typu rozwiązania wiążą się z troską o środowisko naturalne. Jednak to nie wszystko. Do tego dochodzi ekonomiczność oraz efektywność. Energia słoneczna może po części zaspokoić wymagania gospodarstwa domowego, co sprawi, że np. koszty ogrzewania mogą się obniżyć. Sam widzisz, jak wiele zalet niesie ze sobą tego typu zmiana. Nie można nie wspomnieć, jak dużym ułatwieniem są liczne programy dofinansowań. Dzięki nim możesz naprawdę niedużym kosztem zadbać o przyszłość swoją oraz całej planety. Instalacja paneli słonecznych po prostu się opłaca – i to nam wszystkim.

Interesuje Cię szybka instalacja paneli słonecznych?

Nasz zespół działa szybko, sprawnie i skutecznie. Możesz być pewien, że z nami instalacja paneli słonecznych przebiegnie płynnie, a Ciebie nie czeka kilka tygodni rozgrzebanego remontu. Przyjeżdżamy na miejsce w umówionym, dogodnym dla Ciebie terminie i natychmiast przystępujemy do pracy. Plan działania opracowujemy wcześniej, dzięki czemu nie narażamy Cię na stracony czas. Oczywiście sama instalacja paneli słonecznych to nie wszystko. Kolejnym etapem jest zadbanie o całą instalację, aby prąd stały, który powstał z energii słonecznej, mógł zostać przekształcony w prąd zmienny o parametrach elektrycznych, zgodnych z parametrami sieci publicznej. Ale i tu nie musisz się martwić – my wszystkim się zajmiemy. Możesz więc spać spokojnie.

 

 

 
Jeśli nie wiesz co wybrać, potrzebujesz pomocy przy zakupie lub szukasz kompleksowej obsługi dla Twojego domu – jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Jeśli nie wiesz co wybrać, potrzebujesz pomocy przy zakupie lub szukasz kompleksowej obsługi dla Twojego domu – jesteśmy do Twojej dyspozycji!