Modernizacja kotłowni dofinansowanie Bielsko-Biała i okolice

Dofinansowanie naprawdę się opłaca

Coraz więcej Polaków decyduje się na modernizację swojej kotłowni. Powodów takiej decyzji może być wiele. Zwykle idą one w parze z generalnym remontem domu, czy chęcią zmiany funkcji poszczególnych powierzchni. Czasem jednak chodzi o bardziej techniczne kwestie, np. problem związany ze zbyt dużą wielkością ogrzewanej przestrzeni, czy termomodernizację wymagającą dostosowania mocy kotła do zmniejszonych strat ciepła. Niezależnie od motywów, można liczyć na bardzo korzystne dofinansowania. W Centrum Instalacji Ekologicznych SIB już od 10 lat działamy na rynku, realizując w tym czasie setki, a może i tysiące zleceń. Oczywiście nasze doświadczenie przekłada się bezpośrednio na ilość posiadanej wiedzy. Modernizacja kotłowni, a szczególnie jej dofinansowanie, nie ma przed nami żadnych tajemnic. Tobie również możemy pomóc w tej kwestii!


Masz pytania? Skontaktuj się z nami

Co trzeba wiedzieć o modernizacji kotłowni – dofinansowanie?

Energia, którą zużywasz może pochodzić z wielu różnych źródeł, np. ze spalania paliw kopalnych (gaz, węgiel) w domowym kotle. Każda forma wymaga wykorzystania i utrzymania odpowiedniej infrastruktury. Modernizacja kotłowni gazowniczych i węglowych zazwyczaj polega na zastąpieniu kotłów gazowych z palnikami atmosferycznymi przez nowoczesne piece kondensacyjne, które pozwalają na odzyskiwanie sile z gorących spalin poprzez wykorzystanie zjawiska kondensacji pary wodnej. Jeżeli w danym budynku nie masz możliwości doprowadzenia instalacji gazowej to rozsądnym rozwiązaniem dla Ciebie będzie wymiana starego „kopciucha” na wydajny kocioł 5 klasy. Dzięki dużej temperaturze spalania oraz dokładnej automatyce regulującej serwowaniem paliwa możliwa jest znaczna obniżka emisji szkodliwych substancji, a Ty zapłacisz mniej za materiały opałowe.

Dlaczego warto zmodernizować kotłownię?

Modernizacja kotłowni węglowej na gazową jest w Polsce szczególnie chętnie przeprowadzana. Podczas modernizacji możesz zyskać jeszcze większą wygodę i komfort, dzięki wymianie starych, już nieco przestarzałych urządzeń na nowe, wygodniejsze w codziennym użytkowaniu i ekologiczne. Zwłaszcza że dziś modernizacja kotłowni to również korzystne dofinansowanie. Mowa tu także licznych dofinansowaniach z Unii Europejskiej. Oczywiście w konkretnych programach wysokość dopłat się różni. Pamiętaj, że w razie jakichkolwiek pytań w tej sprawie możesz kontaktować się bezpośrednio z nami. Nasi fachowcy podpowiedzą Ci najlepsze możliwe rozwiązania, rozwiewając przy okazji wszystkie wątpliwości.

Modernizacja kotłowni i jej dofinansowanie

Pamiętaj, że wybór rodzaju ogrzewania często uzależniony jest od ilości dostępnego miejsca. Przykładem mogą być kotły na ekogroszek lub pellet, które zajmują więcej miejsca niż kotły gazowe. Jednak o tym oraz innych problemach, poinformuje Cię zespół naszych fachowców. W naszej dziedzinie nie mamy sobie równych, dlatego możesz nam śmiało zaufać. Zwłaszcza że dziś modernizacja kotłowni (dofinansowanie odgrywa tu kluczową rolę) to rzecz, na którą stać niemal każdą osobę. Zadbaj więc o efektywne ogrzewanie budynku, jednocześnie nie generując szkodliwych zanieczyszczeń, powstających wskutek „tradycyjnego” spalania węgla.

 

 
Jeśli nie wiesz co wybrać, potrzebujesz pomocy przy zakupie lub szukasz kompleksowej obsługi dla Twojego domu – jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Jeśli nie wiesz co wybrać, potrzebujesz pomocy przy zakupie lub szukasz kompleksowej obsługi dla Twojego domu – jesteśmy do Twojej dyspozycji!