Modernizacja kotłowni koszt Bielsko-Biała i okolice

Koszt, z którym powinieneś się liczyć

Na modernizację kotłowni decyduje się coraz więcej osób – wpływ na to mają między innymi liczne, bardzo korzystne dofinansowania. W Centrum Instalacji Ekologicznych SIB już od 10 lat pomagamy osobom, które chcą wymienić kocioł na zdecydowanie nowocześniejszy, bardziej wydajny, czy ekologiczny. Mamy w tym zresztą spore sukcesy. Wykonaliśmy do tej pory setki, a może nawet tysiące zleceń. Jaki koszt oznacza modernizacja kotłowni? Przede wszystkim należy się zastanowić, jaki rodzaj ogrzewania chcesz uzyskać. Przykładem może być kocioł gazowy, który posiada niższą cenę od pompy ciepła, jednak same koszty wyposażenia kotłowni i zapewnienie odpowiedniej infrastruktury pod pracę kotła okazują się dość wysokie. Jednak o wszystkich kosztach poinformuje Cię nasz zespół fachowców, który przygotuje dla Ciebie dokładny kosztorys.


Masz pytania? Skontaktuj się z nami

Co musisz wiedzieć o modernizacji kotłowni – koszt?

Energia, którą zużywasz może pochodzić z wielu rozmaitych źródeł, np. ze spalania paliw kopalnych (gaz, węgiel) w domowym piecu. Każda forma wymaga wykorzystania i utrzymania odpowiedniej infrastruktury. Modyfikacja kotłowni gazowych i węglowych zazwyczaj polega na wymienieniu kotłów gazowniczych z palnikami atmosferycznymi przez nowoczesne piece kondensacyjne, które umożliwiają na odzyskiwanie energii z ciepłych spalin poprzez wykorzystanie zjawiska kondensacji pary hydrologicznej. Gdy w danym budowli nie masz możliwości doprowadzenia instalacji gazowej to rozsądnym wyjściem dla Ciebie będzie zamiana zepsutego „kopciucha” na wydajny piec 5 klasy. Dzięki wysokiej temperaturze spalania oraz precyzyjnej automatyce sterującej serwowaniem paliwa możliwa jest pokaźna redukcja emisji szkodliwych substancji, a Ty zapłacisz mniej za tworzywa opałowe.

Co powinieneś wiedzieć w pierwszej kolejności?

Wszelkiego rodzaju zmiany związane z systemem grzewczym należy skonsultować ze specjalistami. Dzięki konsultacji dowiesz się, czy w ogóle istnieje możliwość dostosowania dotychczasowej kotłowni do nowego źródła ogrzewania. Do tego należy wiedzieć, jakie są wymagania dot. montażu poszczególnych urządzeń grzewczych. Kluczowe są również pytania:

  • czy Twoja kotłownia jest wystarczająco duża?
  • jaką wysokość ma kotłownia?
  • jaka jest jej kubatura?

Dopiero po uzyskaniu odpowiedzi będziesz mógł zacząć planować, jaki rodzaj ogrzewania chcesz uzyskać. Modernizacja kotłowni może oznaczać spory koszt, warto więc zadbać o współpracę z najlepszymi fachowcami. To uchroni Cię od nieprzyjemnych niespodzianek. W Centrum Instalacji Ekologicznych SIB mamy już ponad 10-letnie doświadczenie, dlatego nie boimy się żadnych wyzwań. Nasi Klienci mogą liczyć na pełne, profesjonalne wsparcie.

Koszt modernizacji kotłowni. Na co uważać?

Koszt modernizacji kotłowni to nie tylko cena nowego kotła. Wszelkie zmiany w kotłowni zależą oczywiście od rodzaju montowanego pieca („kotła”), nie należy jednak zapominać o szczególnie ważnej kwestii: chcesz tylko zastąpić stary kocioł nowym, czy wolisz wymienić całą instalację wraz z grzejnikami? Do tego dochodzi także wybór nowego opału. Ekogroszek i pellet wymagają odpowiedniego miejsca (oraz warunków) do przechowywania.

 

 
Jeśli nie wiesz co wybrać, potrzebujesz pomocy przy zakupie lub szukasz kompleksowej obsługi dla Twojego domu – jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Jeśli nie wiesz co wybrać, potrzebujesz pomocy przy zakupie lub szukasz kompleksowej obsługi dla Twojego domu – jesteśmy do Twojej dyspozycji!