Montaż kotłowni na pellet Bielsko-Biała i okolice

Dlaczego montaż kotłowni na pellet Ci się opłaca?

Kotły na pellet z całą pewnością należą do najnowocześniejszych i najefektywniejszych urządzeń do spalania paliw stałych. Ich główne zalety? Kotły tego typu wybierane są w dużej mierze ze względu na możliwości automatycznego rozpalania paleniska oraz stopniowego dozowania pelletu, a do tego ich obsługa nie jest uciążliwa. Sam pellet obecnie jest jednym z najpopularniejszych paliw, choć jeszcze 10 lat temu na polskim rynku niemal w ogóle nie istniał. Dziś jednak świadomość konsumentów jest o wiele większa. Kluczową rolę odgrywa tutaj fakt, że spalanie pelletu nie powoduje zanieczyszczeń środowiska naturalnego. Co ciekawe, podczas procesu spalania pelletu wytwarza się niemal dokładnie tyle samo dwutlenku węgla, ile pochłaniają drzewa potrzebne na ich wytworzenie. Oznacza to doskonały bilans emisji dwutlenku węgla do atmosfery.


Masz pytania? Skontaktuj się z nami

Co powinieneś wiedzieć o montażu kotłowni na pellet?

Energia, którą zużywasz może pochodzić z wielu rozmaitych źródeł, np. ze spalania paliw kopalnych (gaz, węgiel) w domowym piecu. Każda forma wymaga wykorzystania i utrzymania właściwej infrastruktury. Instalację pieca koniecznie musisz przeprowadzić zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami i taksami. Wynika to z faktu, iż nieprawidłowy montaż instalacji grzewczej, w tym pieców może skutkować stworzeniem zagrożenia dla zdrowia i życia ludzi. Najprostsze piece wiszące nie wymagają instalacji w kotłowni. Chętnie możesz je umieścić w łazience lub kuchni. Jednak znacznie bardziej komfortowe i oszczędniejsze w wykorzystywaniu kotły zaopatrzone w 100 lub 200 litrowe zasobniki na wodę możesz zainstalować tylko w profesjonalnym pomieszczeniu gospodarczym, czyli kotłowni. Twoja kotłownia musi spełniać wymogi przedłożone w odpowiednich normach technicznych. By kocioł działał poprawnie, pomieszczenie musi umożliwiać właściwą wentylację nawiewną, wywiewną oraz efektywne odprowadzenie spalin. Kabel spalinowy również musi być dobrany do mocy i konstrukcji pieca.

W SIB od dawna przeprowadzamy montaż kotłowni na pellet

Wszystko to składa się na popularność tego typu kotłów. Montaż kotłowni na pellet przeprowadzamy szczególnie często. Użytkownicy chętnie stawiają na tego typu urządzenia również ze względu na ich wysoką sprawność (od 84 do 92%). Nie bez znaczenia jest również fakt, że kotły tego typu są znacznie mniej uciążliwe w obsłudze, niż inne modele, przeznaczone do spalania paliw stałych. Warto więc zainteresować się tym tematem, zwłaszcza że w Centrum Instalacji Ekologicznych SIB mamy już ponad 10-letnie doświadczenie w branży, które przekłada się bezpośrednio na naszą skuteczność. Montaż kotłowni na pellet nie jest wyjątkiem. Nasz zespół fachowców pozostaje do Twojej dyspozycji, służąc swoją wiedzą oraz umiejętnościami.

Zadbaj o komfort i mniejsze koszty

Dlaczego montaż kotłowni na pellet się opłaca? Sam pellet dobrej jakości to koszt ok. 570-620 zł za tonę. Dla wielu osób oznacza to ogromną oszczędność na ogrzewaniu własnego domu. Ty również możesz zadbać o ten komfort, zwłaszcza że pod ręką masz Centrum Instalacji Ekologicznych SIB. Możesz być pewny, że wykonamy swoją pracę z najwyższą jakością. Modernizację przeprowadzamy od początku do końca, wszyscy nasi Klienci mogą liczyć na pełne wsparcie na każdym etapie zlecenia. Kiedy kończy się nasza praca? Dopiero w momencie, w którym wszyscy mieszkańcy budynku mogą liczyć na komfort i ciepło. To nasza metoda działania, której się trzymamy.

 

 
Jeśli nie wiesz co wybrać, potrzebujesz pomocy przy zakupie lub szukasz kompleksowej obsługi dla Twojego domu – jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Jeśli nie wiesz co wybrać, potrzebujesz pomocy przy zakupie lub szukasz kompleksowej obsługi dla Twojego domu – jesteśmy do Twojej dyspozycji!