Montaż paneli solarnych na dachu Bielsko-Biała i okolice

Jak go przeprowadzić?

Energia słoneczna to prawdziwe wybawienie w tych trudnych czasach – szczególnie z perspektywy kryzysu ekologicznego. Centrum Instalacji Ekologicznych SIB od lat wspiera swoich Klientów w podejmowaniu korzystnych dla nich decyzji. Korzystnych również dla ich portfela. Dlaczego? Ponieważ panele solarne to inwestycja, która szybko się zwraca. Oczywiście pod warunkiem, że montaż zostanie przeprowadzony w prawidłowy i wydajny sposób. Nie jest tajemnicą, że prawidłowa lokalizacja paneli umożliwia maksymalny uzysk energetyczny instalacji. Przez to montaż paneli solarnych na dachu powinien zostać wykonany przez specjalistów, którzy doskonale znają specyfikę tego typu zadań. Stawiając na SIB możesz być pewien, że wybierasz zespół najlepszych fachowców.


Masz pytania? Skontaktuj się z nami

Co trzeba wiedzieć o montażu paneli solarnych na dachu?

Zużycie energii na nagrzewanie lub klimatyzowanie mieszkania to z pewnością wyraźny kawałek na „torcie” Twojego domowego lub firmowego budżetu. Jak zaoszczędzić pieniądze na sile zużywanej przez Twój dom? Panele fotowoltaiczne do efektywnej pracy potrzebują znacznej powierzchni. Oznacza to, że możesz mieć trudność ze znalezieniem specjalnego miejsca do ich instalacji. Nawet jeśli wygospodarujesz właściwą ilość miejsca na działce, może Ci przeszkadzać cień rzucany przez panele. Dlatego rozważ instalację fotowoltaiki na elewacji budynku lub dachu. By panele generowały jak najwięcej energii umieść je w stronę południa oraz zamontuj pod kątem 30 – 40 st. do poziomu. W ten sposób największa ilość energii docierającej do powierzchni instalacji zostanie wykorzystana. Jeżeli nie masz takiej możliwości to wiedz, że pozostałe skonfigurowanie paneli zapewnia od 80 do 95% ilości energii, którą można wytworzyć w ustawieniu optymalnym, a więc wciąż warto zainstalować fotowolatikę.
W miarę korzystania z paneli spostrzeżesz, że po wieloletnim wykorzystywaniu może nastąpić spadek sprawności, rozszczelnienie rur czy utlenianie powierzchni rurek. Dlatego warto, abyś był na bieżąco z najświeższymi osiągnięciami i technologiami, ponieważ to rozwiązanie nieustannie się rozwija. Obecnie montowane panele są znaczenie bardziej trwałe i wydajniejsze. Nawet jeżeli już posiadasz instalację fotowoltaiczną, która Ci dobrze służy od kilku lat to zainteresuj się zaletami, które płyną z jej modyfikacji.

Przeprowadzamy skuteczny montaż paneli solarnych na dachu

Zależy Ci na tańszej, ale równie wydajnej energii? W takim razie postawienie na panele solarne może być doskonałym rozwiązaniem. Te stają się w naszym kraju coraz częstszym widokiem. Trudno się dziwić, biorąc pod uwagę ich wydajność i skuteczność. Nie musisz się jednak martwić – jeśli się z nami skontaktujesz, odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i wątpliwości. Pomożemy też dobrać Ci najkorzystniejsze rozwiązania, a nawet poradzimy, jak uzyskać odpowiednie dofinansowania. Pamiętaj jednak, że montaż paneli solarnych na dachu wymaga kilku czynników. Przede wszystkim połać dachu powinna być w dobrym stanie. Tak, aby po przeprowadzeniu montażu nie było potrzeby renowacji dachu. Ta wiązałaby się z ponownym odłączeniem urządzeń – dla Ciebie to dodatkowe koszty. Do tego powierzchnia dachu musi umożliwiać montaż całego zestawu paneli solarnych. Poszczególne elementy nie mogą być zacienione. Również drzewa ani sąsiednie budynku nie mogą przesłaniać dostępu promieni słonecznych.

O czym powinieneś pamiętać?

Pamiętaj, że bez względu na to, czy panele solarne są wykorzystywane w ciągu całego roku, czy nie, przez cały rok narażone są na negatywny wpływ warunków atmosferycznych. Właśnie dlatego należy odpowiednio je zabezpieczać, aby skutecznie przedłużyć ich żywotność. Ale i tutaj nie musisz się martwić. Nasi fachowcy wszystko Ci wyjaśnią, podpowiadając najkorzystniejsze dla Ciebie rozwiązania. Możesz być zatem pewien, że montaż paneli solarnych na dachu zdecydowanie Ci się opłaci.

 

 
Jeśli nie wiesz co wybrać, potrzebujesz pomocy przy zakupie lub szukasz kompleksowej obsługi dla Twojego domu – jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Jeśli nie wiesz co wybrać, potrzebujesz pomocy przy zakupie lub szukasz kompleksowej obsługi dla Twojego domu – jesteśmy do Twojej dyspozycji!