UWAGA!
Program na chwilę obecną został zakończony. Zapraszamy do skorzystania z innych dotacji:

Moje Ciepło | Mój Prąd | Czyste Powietrze | PONE | OZE

STOP SMOG Żywiec

Nabory do programu zakończone, czas na poszukiwanie podwykonawców!

 

Czym jest program STOP SMOG?

8 listopada 2019 została podpisana bardzo ważna umowa z Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego dla całej Żywiecczyzny. Mówimy o niej głośno przez cały roku i nadal przypominamy o jej trwaniu. Biorąc udział w projekcie „Ograniczenie niskiej emisji na terenie działalności Związku Międzygminnego ds. Ekologii w Żywcu”, możemy starać się o wysokie dofinansowania na skuteczną walkę ze smogiem.

Jaki jest cel projektu? Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego 2014–2020

Głównym celem projektu jest zamiana niebezpiecznych i trujących źródeł ciepła na ekologiczne kotły: gazowe oraz 5-klasa. Program jest formą wsparcia dla osób, które pragną zlikwidować lub wymienić zagrażające środowisku kopciuchy. Wyrażając swoją chęć uczestnictwa w projekcie możemy również starać się o bardzo wysokie dofinansowanie na OZE:

  • pompy ciepła: powietrzne i gruntowe
  • instalacje: solarne, fotowoltaiczne, wiatrowe

Kompletna lista produktów i usług, które można sfinansować przez dofinansowanie jest dostępna na stronie: stopsmog.eu.


Masz pytania? Skontaktuj się z nami

Na co możemy przeznaczyć dofinansowanie?

Największy budżet przeznaczony jest na montaż i dostawę kotłów gazowych. Zostanie również zmodernizowanych 241 sztuk kominów wentylacyjnych i spalinowych. Bardzo dużą kwotę mieszkańcy Żywca i okolic otrzymają na modernizację instalacji c.o., c.w.u oraz gazowych i elektrycznych. Z programu STOP SMOG mogą skorzystać wszyscy chętni na montaż w swoim mieszkaniu pompy ciepła: powietrznej i gruntowej. Ponadto dofinansowanie to niepowtarzalna szansa na nowy piec elektryczny, kotłownie biomasową i fotowoltaikę. Program obejmuje również instalacje solarne i wiatrowe. Z dofinansowania skorzysta także 12 rodzin, które zdecydują się na nowoczesny system wentylacji z rekuperacją.

Kto może starać się o dotację w programie STOP SMOG Żywiec?

O dotację mogą starać się mieszkańcy miasta Żywiec i 10 pobliskich gmin:

  • Gilowice, Jeleśnia, Koszarawa,
  • Lipowa, Łodygowice, Milówka,
  • Radziechowy-Wieprz, Rajcza,
  • Ujsoły, Węgierska Górka

W ramach programu STOP SMOG ŻYWIEC „Ograniczenie niskiej emisji na terenie działalności Związku Międzygminnego ds. Ekologii w Żywcu” planuje się wykonać 434 inwestycji na łączną kwotę 15 078 797,90 zł. W regulaminie podkreślono, że najwyższą kwotę, jaką można uzyskać na jednorazową inwestycję to 42 105, 26 zł.

Największą część budżetu z programu zaplanowano na dostawy i montaże kotłów gazowych, a jedno mieszkanie będzie miało możliwość zaprezentować swoją nową instalacją wiatrową.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

Gdzie pozyskać informacje dotyczące projektu?

W Żywcu na ulicy Księdza Prałata Stanisława Słonki 7 znajduje się Biuro Projektu: Ograniczenie niskiej emisji na terenie działalności Związku Międzygminnego ds. Ekologii w Żywcu. Niezbędne informacje można zdobyć bezpośrednio w biurze od 7:30-15:10, w zakładce pytania i odpowiedzi na stronie stopsmog.eu, dzwoniąc pod numer telefonu: 33 300 31 41 lub wysyłając emaila na adres: (+48) 33 300 31 41.

Pragniemy również przypomnieć, że do tej pory zrealizowaliśmy wiele dofinansowań przyznanych w ramach programu. Posiadamy sporą wiedzę w zakresie pozyskiwania funduszy na ekologiczne źródła ciepła. Z ogromną przyjemnością oferujemy pomoc w przypadku pojawienia się jakichkolwiek wątpliwości w sprawie:

Dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego 2014–2020: OŚ PRIORYTETOWA IV Efektywność energetyczna, odnawialne źródła energii i gospodarka niskoemisyjna, DZIAŁANIE 4.3 Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w infrastrukturze publicznej i mieszkaniowej, PODDZIAŁANIE 4.3.4. Numer wniosku: WND-RPSL.04.03.04–24–0435/18–004.

 

Centrum Instalacji Ekologicznych SIB na liście wykonawców programu STOP SMOG Żywiec

Od dłuższego czasu prężnie działamy w realizacji programu STOP SMOG dla naszych Klientów. Z sukcesem zakończyliśmy już wiele montaży ekologicznych instalacji. Nasze dziesięcioletnie doświadczenie w branży technik grzewczych i C.O. sprawiło, że dzięki ustawie dotyczącej ograniczenia niskiej emisji, zyskaliśmy już wielu zadowolonych sympatyków SIB.

To, co zdecydowanie wyróżnia nas na rynku usług grzewczych to stałe ekipy montażowe. Nasi instalatorzy od lat swoją wiedzą budują mocną markę Beskidzkiego Centrum Kotłów i Instalacji SIB. Jesteśmy firmą godną zaufania, o czym świadczą pozytywne opinie naszych Zleceniodawców.

Znamy etapy pozyskiwania dotacji w programie STOP SMOG. Mamy stały kontakt z Biurem projektu, dlatego jesteśmy na bieżąco informowaniu o wszelkich zmianach i niezwłocznie przekazujemy je naszym klientom. Z sukcesem pomogliśmy już wielu osobom uzyskać dofinansowanie. W ramach współpracy przygotowujemy szczegółową ofertę, rzetelny kosztorys, umowę oraz dokumentację końcową, która pozwala na szybkie rozliczenie się z programu STOP SMOG.

 

Jeśli nie wiesz co wybrać, potrzebujesz pomocy przy zakupie lub szukasz kompleksowej obsługi dla Twojego domu – jesteśmy do Twojej dyspozycji!