W Centrum Instalacji Ekologicznych SIB Klienci odnajdą wyłącznie produkty od sprawdzonych producentów. Nigdy nie oferujemy tego, co niskiej jakości i o słabych parametrach. Starannie przygotowujemy naszą ofertę, aby systematycznie zaskakiwać tym, co najlepsze! Buderus, Bosch, Ferro,Tekla, Termet, Kospel, Ariston, Zębiec, Awenta, Sigma, Almeva, Malec, Kospel, Hewalex, Dospel… to tylko nieliczne marki, które na stałe zagościły w naszej firmie i w domach naszych Klientów. Z przyjemnością informujemy, że od niedawna znajdziecie w SIB również ofertę od firmy MARSEPLAST.
Marseplast zajmuje się produkcją tworzyw sztucznych. Od 30 lat firma z siedzibą w Niepołomicach podbija rynek wysokiej jakości produktami tworzonymi w oparciu o nowoczesną technologię (rotomouldingu, wtrysku). Nie tylko technologia ma tutaj ogromne znaczenie! Liczy się również jakoś surowców, z których wytwarzany jest produkt. Firmę Marseplast zaopatrują najlepsi dostawcy z całej Europy. Za co nasi Klienci pokochali asortyment niepołomickiego producenta? Za trwałość, troskę o każdy detal i bardzo atrakcyjne ceny. Marseplast systematycznie otrzymuje nagrody, które świadczą o sile marki!
Marseplast teraz również w SIB
W sklepie SIB na ul. Miodońskiego 1 w Buczkowicach znajdziecie topowe produkty od firmy Marseplast. Producent opiera swoją ofertę o dwa, kluczowe filary: Rolnictwo i Wod-Kan. Pierwszymi projektami i produktami marki były zbiorniki rolnicze – niedostępne w SIB, ale godne polecenia. Marseplast wzbogaca propozycje Centrum Instalacji Ekologicznych SIB o produkty z branży wodnej i kanalizacyjnej. Co znajduje się w naszej ofercie? Kompleksowe wyroby — wytrzymałe, odporne, użyteczne, łatwe w montażu, bezpieczne np.:
To, co dla nas kluczowe podczas współpracy z Marseplast to zbiorniki na wodę deszczową i zbiorniki — oczyszczalnie ścieków, czyli produkty, których różnorodności brakowało wcześniej w SIB. Dowiedz się, co zyskasz dzięki szczelnym i wytrzymałym zbiornikom od Marseplast.
Zbiornik na deszczówkę w gospodarstwach domowych zyskuje na znaczeniu. To w obecnych czasach, gdy wszystko drożeje, idealny sposób na oszczędność. Zbiorniki sprawnie zbierają i magazynują wodę deszczową, którą później można wykorzystać na wieloraki sposób np. podlewanie roślin, nawadnianie, mycie talerzy, zasilanie basenu, czyszczenie i mycie np. tarasu lub spłukiwanie wody. Czy wiesz, że woda deszczowa pozytywnie wpływa na jakość prania? Jest wodą miękką i nie powoduje osadzania kamienia. Woda deszczowa odnajdzie swoje zastosowanie zarówno w domu, jak i ogrodzie oraz przemyśle – tam, gdzie zużycie wody wodociągowej jest ogromne np. myjnia dla samochodów.
Gromadzenie wody deszczowej w zbiornikach to niezawodny i ekologiczny sposób radzenia sobie podczas suszy. Produkt określany jest również jako tip na domowe podtopienia oraz kałuże. „Budowa” zbiornika nie wymaga pozwolenia. Istnieją zarówno zbiorniki, które można zamontować w gruncie, ale również modele swobodnie umieszczane np. w ogródku. Zbiornik na wodę deszczową to stosunkowo niedroga inwestycja, która szybko się zwraca!
Zbiornik na deszczówkę oznacza oszczędność!
„z 20-minutowego deszczu z dachu o powierzchni 120 m² można zebrać nawet 360 l wody”
Przydomowa oczyszczalnia ścieków to propozycja, którą można zastosować na prywatnej działce zamiast szamba. Świetnie sprawuje się również w małych firmach. Zbiorniki – oczyszczalnie, stanowią coraz popularniejszą i ekonomiczniejszą alternatywę, ponieważ nie wymagają regularnego umawiania z firmą wywożącą nieczystości. To rozwiązanie przede wszystkim bezpieczne, ale również ekologiczne i niezwykle komfortowe!
Oczyszczalnie różnią się od siebie budową i zależą od konkretnego modelu. Każda propozycja ma cechy wspólne np. zbiornik osadnika gnilnego, w którym zachodzi pierwszy proces sortowania ścieków na części stałe i substancje lekkie. Kolejnym elementem jest osadnik, u którego wylotu znajdują się filtry. To właśnie w tym miejscu dokonuje się oczyszczanie mechaniczne i beztlenowe, w którym zanieczyszczenia redukowane są w 60%. Kolejne etapy definiowane są przez rodzaj zbiorników. Ścieki, które są proste i nieszkodliwe dla środowiska, spokojnie można odprowadzić do gruntu, dlatego w zbiorniku zostaje ich zdecydowanie mniej! Szambo należy wywozić mniej więcej co 4 tygodnie. W przypadku opróżniania przydomowej oczyszczalni ścieków jest to 1- 4 razy w roku.
Przydomowa oczyszczalnia — alternatywa dla szamba
Domowe oczyszczalnie bardzo często budują właściciele budynków znajdujących się poza lokalną siecią kanalizacyjną. Jednak coraz częściej jest to również ostateczna decyzja osób, które mają wybór między szambem, a oczyszczalnią. Chociaż inwestycja związana z montażem oczyszczalni ścieków jest droższa, to koszty utrzymania szamba, przewyższają koszty korzystania ze zbiornika – oczyszczalni. Oszacowano, że inwestycja związana z oczyszczalnią jest korzystniejsza finansowo, ponieważ zwraca się już po kilku latach.
Interesują Cię wszystkie produkty firmy Marspelast? Oprócz polecanych w SIB zbiorników na deszczówkę i zbiorników – oczyszczalni ścieków, oferta jest naprawdę wyjątkowa. Zbiorniki i akcesoria rolnicze, artykuły myśliwskie i wodno-kanalizacyjne, pojemniki na piasek i sól, misy do taczek… to tylko niektóre propozycje producenta z 30-letnim doświadczaniem w branży.
Budowa oczyszczalni ścieków i zbiornika na wodę deszczową to ekologiczne inwestycje, bardzo często wspierane przez państwo. Kluczowym był program Moja Woda, który umożliwiał beneficjentom zakup, montaż i uruchomienie instalacji do zbierania wód opadowych. Dotacja osiągała do 5000 zł, ale nie więcej niż 80% kosztów kwalifikowanych. I chociaż budżet programu obejmuje lata 2020-2024 i do 2021 roku cieszył się ogromną popularnością, to na 2022 rok rząd nie zaplanował kolejnych naborów. Liczymy jednak, że w 2023 roku ponownie ruszy program Moja Woda, na którym skorzystają również nasi Klienci.
Poszukując możliwości dofinansowania, warto podpytać w najbliższym urzędzie miasta o programy gminne. Istnieją propozycję w różnych miejscach wspierające akcję: „Łapania deszczu”. A co z oczyszczalniami ścieków? O wsparcie również należy podpytać w gminie, ponieważ to instytucja, która otrzymuje pieniądze z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na wsparcie tego rodzaju inwestycji na „domowym podwórku”.
Program Moja Woda w 2023 roku?
W Centrum Instalacji Ekologicznych SIB możesz nabyć produkty od firmy Marspelast. Serdecznie zapraszamy na stronę producenta. W naszej ofercie dostępny jest szeroki wybór artykułów do instalacji wodnej i kanalizacyjnej. Przyjdź i sprawdź, co dla Ciebie mamy na ul. Miodońskiego 1 w Buczkowicach lub po prostu zadzwoń, a później zapytaj o dostępność konkretnego produktu.