logo SIB

Centralne ogrzewanie Bielsko-Biała

system grzewczy

Czym jest i jak działa system centralnego ogrzewania?

Najpopularniejszym sposobem zapewnienia ciepła w domu jest zastosowanie systemu centralnego ogrzewania. System ten opiera się na wykorzystywaniu kotła, rur oraz grzejników, które przekształcają ciepło ze źródła w wybraną temperaturę w całym budynku. Centralne ogrzewanie zapewnia równomierne ciepło w każdym zakątku domu, gdzie instalacja została poprowadzona.

Istotnym czynnikiem przy wyborze właściwego systemu centralnego ogrzewania jest dostosowanie go do budynku, który ma ogrzewać. Stopień izolacji i charakterystyka konstrukcji budynku w każdym przypadku są inne, przez co zapotrzebowanie energetyczne urządzenia oraz najlepsze źródło ciepła muszą zostać dobrane indywidualnie.

układ centralnego ogrzewania
grzejnik

właściwy wybór

Jaki rodzaj paliwa wybrać do centralnego systemu ogrzewania?

Odpowiedni wybór źródła energii dla centralnego ogrzewania to strategiczna kwestia, która wpłynie na koszta i wygodę związaną z codziennym użytkowaniem. Najczęściej wybieraną opcją jest ogrzewanie gazowe. Popularność tego rozwiązania tkwi przede wszystkim w dostępności oraz niskim nakładzie pracy użytkownika. Cena gazowego kotła jest przystępna, a instalacja nie wymaga specjalistycznych pomieszczeń.

Popularną opcją na przestrzeni ostatnich lat były kotły na paliwa stałe, które mają szeroki wachlarz opcji m.in. węgiel, drewno, ekogroszek czy pellet. Węgiel, choć niedrogi, niesie za sobą wysiłek eksploatacji i ślad węglowych emisji. Ekogroszek, z kolei, przewyższa w kwestiach ekologicznych – minimalizuje emisję, jednakże koszt zakupu kotła jest wyższy.

Ogrzewanie elektryczne zdobywa spore uznanie dzięki prostocie użytkowania, braku paliwa do przechowywania oraz niskim wymaganiom instalacyjnym. Przy wyborze paliwa, warto zwrócić uwagę na koszty inwestycji i eksploatacji, komfort użytkowania oraz wpływ na środowisko. Każda opcja ma swoje mocne strony i wymaga dopasowania do indywidualnych potrzeb i charakterystyki budynku.

realizacja

Jak wygląda współpraca z nami?

0
+
Zamontowanych systemów centralnego ogrzewania

100% zadowolonych klientów

01

Audyt

Naszą współpracę zaczynamy od bezpłatnego i niezobowiązującego audytu, podczas którego dokładnie analizujemy Twoje potrzeby i warunki budynku. To pozwala nam dostosować i zaproponować rozwiązanie najlepiej spełniające Twoje oczekiwania, potrzeby i warunki.

02

Umowa

Po przeprowadzeniu audytu i ustaleniu szczegółów, przechodzimy do podpisania umowy. Na tym etapie oferujemy pomoc w uzyskaniu dostępnych dofinansowań.

03

Projekt

Tworzymy spersonalizowany projekt, uwzględniając indywidualne warunki Twojego budynku. Jesteśmy otwarci na sugestie i zmiany w projekcie, aby finalny rezultat był zgodny z Twoimi oczekiwaniami.

04

Montaż

Pojawiamy się w ustalonym terminie i przystępujemy do montażu. Nasi doświadczeni specjaliści dbają o każdy detal, zapewniając sprawny i bezpieczny proces instalacji.

05

Podłączenie

Po zakończeniu montażu przystępujemy do podłączenia systemu do sieci. Wszystko jest dokładnie sprawdzane i dostosowywane, aby zapewnić optymalną wydajność.

06

Optymalizacja

Po podłączeniu dokładnie testujemy cały system, dokonując optymalizacji ustawień. Zapewniamy pełne wsparcie w zrozumieniu obsługi nowego urządzenia oraz udzielamy wskazówek dotyczących efektywnego korzystania.

galeria

Nasze realizacje

opinie

Co myślą o nas klienci?

fajni praktykanci
A Jula
A Jula
27 Luty 2023
Jest wszystko czego potrzeba.
Tomek Osek
Tomek Osek
9 Grudzień 2022
Profesjonalna firma, wszystko sprawnie. Kontakt i obsługa bardzo miła i przyjemna. Fachowcy znają się na rzeczy. Potrafią doradzić i ewentualnie zaproponować lepszą opcję. Polecam z czystym sumieniem. Napewno jeszcze skorzystamy z usług tej firmy.
Joanna Wiewiora
Joanna Wiewiora
18 Październik 2022
Obsługa wzorowa,żaden problem nie został zlekceważony. Wszystko idealnie dopracowane i zainstalowane. Montażyści bardzo fachowi i grzeczni. Czasowo trochę mnie dostępna firma ze względu na ilość zleceń ale wiadomo jak ktoś jest dobry w tym co robi to polecenia i klienci się same mnożą.Mimo braku czasu i tak próbują go znaleźć I pomóc gdy pojawiają się nowe problemy. Polecam I życzę wszystkim żeby każdą firma miała takich fachowców i podejście do obsługi klienta. Zlecone prace: wymiana pieca gazowego i przeróbka instalacji
Paweł Bigaj
Paweł Bigaj
4 Październik 2022
Znają się na rzeczy
Przemysław Wiatr
Przemysław Wiatr
29 Czerwiec 2022
Firma godna polecenia. Pan Sebastian dokonuje oględzin, precyzyjnej wyceny, służy radą w kwestii wyboru rozwiązań, ustala terminy wykonania. Wykonawcy - Pan Łukasz i Pan Szymon cechują się wysoką kulturą osobistą. Pracują rzetelnie, znają się na robocie, a zlecenia wykonują na gotowo i na czysto oraz w uzgodnionym terminie.
Helena Stanislawska
Helena Stanislawska
23 Maj 2022

Nowoczesne i energooszczędne

Bezpieczne i niezawodne ogrzewanie dla Ciebie i Twojej rodziny

Ciepło i komfort przez cały rok.

partnerzy

Współpracujemy z najlepszymi markami