logo SIB

Program Ograniczenia Niskiej Emisji - PONE

energia z natury

Program ograniczenia niskiej emisji

Program Ograniczenia Niskiej Emisji, znanym także jako PONE, jest inicjatywą mającą na celu znaczną redukcję emisji szkodliwych substancji do atmosfery. Narodził się jako odpowiedź na alarmujące wyniki badań nad jakością powietrza w wielu regionach Polski, które ujawniły niepokojący stan środowiska. Głównym celem programu jest ograniczenie stosowania przestarzałych źródeł ciepła. W ramach PONE przeprowadza się oceny stanu instalacji grzewczych oraz analizuje zapotrzebowanie techniczne obiektów użyteczności publicznej i mieszkańców na nowoczesne systemy ogrzewania.

Program Ograniczenia Niskiej Emisji stanowi część szerszego projektu Programów Ochrony Środowiska, realizowanego w różnych gminach na terenie całej Polski. PONE pełni rolę platformy umożliwiającej pozyskiwanie różnorodnych krajowych i unijnych dotacji. Głównym celem programu jest zmniejszenie emisji zanieczyszczeń powietrza, zwłaszcza szkodliwych pyłów generowanych przez przestarzałe piece węglowe.

kwalifikacja

Kto się może ubiegać o dofinansowanie?

W ramach PONE podejmuje się konkretne działania mające na celu zastąpienie starych urządzeń grzewczych i systemów opalanych paliwem stałym bardziej ekologicznymi alternatywami, takimi jak:

1. Ogrzewanie sieciowe, gazowe, elektryczne i olejowe

2. Odnawialne źródła energii

3. Wprowadzanie odnawialnych źródeł energii

4. Podłączenie ciepłej wody użytkowej do miejskiej sieci ciepłowniczej

 

energia z natury

Jakie wsparcie finansowe oferuje PONE?

Program PONE jest dostępny dla właścicieli nieruchomości, którzy posiadają tytuł prawny do gruntów, wynikający z prawa własności, prawa użytkowania wieczystego, ograniczonego prawa rzeczowego lub stosunku zobowiązaniowego. Mogą z niego skorzystać zarówno osoby prywatne, wspólnoty mieszkaniowe, przedsiębiorcy, jak i podmioty prawne.

Program Ograniczenia Niskiej Emisji umożliwia uzyskanie wsparcia finansowego na różne inwestycje, takie jak:

  1. Koszty likwidacji starych kotłowni i pieców opalanych paliwem stałym.
  2. Koszty zakupu i montażu instalacji odnawialnych źródeł energii, zwanych również “zieloną energią”.

Masz pytania? Potrzebujesz wsparcia?

Od lat pomagamy mieszkańcom Bielska-Białej i okolic w uzyskaniu korzystnych dofinansowań

Skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej.

opinie

Co myślą o nas klienci?

Polecam firmę. Wymiana pieca wykonana fachowo, sprawnie, terminowo. Fachowa porada na różnych etapach inwestycji. Pracownicy uprzejmi, gotowi do pomocy
Paweł Brzozowski
Paweł Brzozowski
30 Kwiecień 2024
Polecam firmę. Jestem po kompleksowej modernizacji kotłowni z pieca węglowego na kocioł gazowy. Pełna profeska. Zadowolenie w 100%. Polecam także kontakt z Panią Moniką odnośnie spraw administracyjnych. Zawsze doradzi i życzliwie podchodzi do sprawy. Z czystym sumieniem polecam. Tak trzymać
Michał Męcik
Michał Męcik
17 Kwiecień 2024
Polecam firmę SIB w 100 % wykonała całą kotłownie opartą na kotle zgazowującym drewno. Wszystko działa bez zarzutów. Fachowo i profesjonalnie 👍👍
Natalia A
Natalia A
12 Kwiecień 2024
Firma SIB to przede wszystkim rzetelny, kompetentny i życzliwy zespół, godny polecenia z czystym sumieniem. Oprócz skorzystania z usług w zakresie instalacji, firma pomaga również klientom w zakresie składania i rozliczania wniosków z czystego powietrza. Jeśli chodzi o bezpośredni kontakt z klientem, Pani Monika zawsze jest chętna do pomocy, cierpliwie wytłumaczy wszystko klientowi nawet jeśli zajmie to trochę czasu 🙂 cenne były również uwagi Pani Marty w zakresie fotowoltaiki. Jeśli chodzi o usługi instalacji, zespół również wykonał pracę szybko, sprawnie i terminowo ( co w dzisiejszych czasach jest rzadkością wśród wykonawców). Jeśli tylko zaistnieje taka potrzeba, ponownie skorzystamy z usług SIB.
Katarzyna Lara-Słapa
Katarzyna Lara-Słapa
12 Kwiecień 2024
Polecamy ! Już od dłuższego czasu korzystamy z usług SIB. Firma zajmuje się serwisem urządzeń w naszym obiekcie. Ostatnio został wymieniony kocioł gazowy. Zawsze możemy liczyć z ich strony na profesjonalne doradztwo i fachowe wykonanie usług. Najlepsza firmy w tej branży z okolicy.
Gościniec Salmopolski
Gościniec Salmopolski
28 Marzec 2024
Firmę SIB możemy zdecydowanie polecić innym! Już wielokrotnie korzystaliśmy z ich usług, a ostatnio montowali nam kocioł gazowy. Wszystko bardzo fachowo i sprawnie poszło 😀 warto wspomnieć też, że sklep w Buczkowicach jest dobrze zaopatrzony i jest tam miła obsługa 😉Prowadzą też serwis urządzeń.
Wiktor Łukecza
Wiktor Łukecza
28 Marzec 2024
Super firma, solidni fachowcy. Zdecydowanie polecam tego kontrahenta!
Krzysztof Bozek
Krzysztof Bozek
9 Marzec 2024
Najlepsza firma tego typu w okolicy. Kompleksowo i co najważniejsze fachowo. Oby więcej takich instalatorów - zdecydowanie polecam!
szyszynka102 szyszynka102
szyszynka102 szyszynka102
29 Luty 2024
Pełen profesjonalizm, umiejętności i wiedza w każdym zakresie i na najwyższym poziomie, przemiła obsługa również w biurze, bardzo polecam firmę SIB.
Bożena Włosińska
Bożena Włosińska
27 Luty 2024
Polecam w 100%. Firma bardzo szybko i sprawnie zrealizowała wymianę na kocioł gazowy. Kontakt z klientem na najwyższym poziomie, w razie problemów bezzwłoczna reakcja.
Natalia Śpiewak
Natalia Śpiewak
23 Luty 2024

partnerzy

Współpracujemy z najlepszymi markami