OZE - Odnawialne Źródła Energii Bielsko-Biała i okolice

Co to jest OZE?

Świat poszukuje nowych rozwiązań, aby uchronić środowisko przed zanieczyszczeniem, zniszczeniem i sprawić, aby ludziom żyło się lepiej. Wykorzystywanie Odnawialnych Źródeł Energii (OZE) to jedna z praktyk, która niesie ze sobą pomoc naturze i ma zagwarantować społeczeństwu darmową energię. Odnawialne źródła bazują na ekologicznych, naturalnych i niewyczerpanych zasobach, dlatego ich potencjał cieszy się coraz większym zainteresowanie w Polsce.

Największe zainteresowanie w Polsce notuje słoneczna energia OZE. W ciągu godziny Słońce dostarcza Ziemi więcej energii, niż zużywa się na niej w przeciągu całego roku. W 2020 zaobserwowano rekordową liczbę montażu fotowoltaiki. Kolejne lata to dynamiczny rozwój pomp ciepła. Pompa napędzana przez energię wiatrową to produkt, cieszący się ogromnym zainteresowaniem przez naszych Klientów. Jeżeli jesteśmy zainteresowani oszczędnością związaną z tańszym kosztem wody, to naszą uwagę powinniśmy skierować w stronę kolektorów słonecznych.

Program "Czyste Powietrze"

Przedsięwzięcie związane z Odnawialnymi Źródłami Energii możemy w większej części sfinansować za pomocą dofinansowania. Rządowy program Czyste Powietrze obejmuje między innymi likwidacje nieefektywnego źródła ciepła na paliwo stałe oraz zakup i montaż pompy ciepła typu powietrze-woda. Ponadto z programu możemy skorzystać jeśli naszym celem jest wzbogacenie budynku mieszkalnego o panele fotowoltaiczne.

Program Czyste Powietrze cieszy się ogromnym zainteresowaniem na terenie Bielska-Białej, Żywca i okolic. Pierwsi mieszkańcy naszego rejonu odczuli już ogromne korzyści wypływające z pozyskiwania darmowej, ekologicznej energii. Na cały rządowy program przeznaczono aż 103 miliardy. Pula ta systematycznie się zmniejsza, ale nadal pozostały ogromne kwoty, które można pozyskać, by sfinansować OZE.

Centrum Instalacji Ekologicznych SIB wielokrotnie realizowało zlecenia związane z montażem pomp ciepła i fotowoltaiki z programu. Czyste Powietrze to idealna koncepcja w walce o zdrowe środowisko. 

Oferta SIB - OZE Bielsko-Biała

Również My – Centrum Instalacji Ekologicznych SIB, nie pozostajemy obojętni na ekologiczne dobra, które oferuje nam świat. Pragniemy czerpać jak najwięcej z OZE i jednocześnie zachęcać do tego samego naszych Klientów. Warto korzystać z tego, co wokół, ratując środowisko, a przy okazji efektywnie obniżając rachunki za energię.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

Fotowoltaika

Tak nazywamy moduły fotowoltaiczne, w których następuje zamiana energii słonecznej na elektryczną. Fotowoltaika ma na celu pozyskać prąd z darmowej energii, którą jest Słońce. Coraz niższe koszty instalacji fotowoltaicznych, liczne dofinansowania sprawiły, że z roku na rok PV cieszy się większą popularnością.

Pompy ciepła

Pompy ciepła to magiczne urządzenia, które pobierają energię z powietrza, wody lub gruntu. Służą nie tylko ogrzaniu bieżącej wody użytkowej i mieszkania, ale także z sukcesem można wykorzystać źródło ciepła do ochłodzenia budynku. W naszym regionie powietrzne pompy ciepła są doceniane przez wydajność i zdecydowanie obniżają rachunki.

Kolektory słoneczne

Kolektory zamieniają energię słoneczną w cieplną, aby wykorzystać ją do ogrzewania c.w.u. Solary to produkt, który zyskał na popularności już lata temu i nadal zwiększa grono swoich zainteresowanych. Możliwość zaopatrzenia mieszkania w ciepłą wodę tak niskim kosztem, przekonuje klientów SIB do kolektorów słonecznych.

Czy wiesz, że...


w przeciągu roku (2019-2020) moc zainstalowanych OZE wzrosła o ponad 30%. W Polsce najwięcej OZE energii czerpie się z wiatru. Kolejną pozycję zajmuje słońce. Dane z grudnia 2020 wskazały, że moc zainstalowana odnawialnych źródeł pokazała wartość 12,5 GW. Największy wzrost udziału mocy OZE w Polsce systematycznie zyskuje fotowoltaika.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

Odnawialne źródła energii - korzyści


troska o środowisko, obniżenie ryzyka zachorowań wynikających z zanieczyszczonego otoczenia


zmniejszenie ilości odpadów


korzystanie z OZE to krok ku uzdrowionej planecie


dostępność OZE w całej Polsce pozwala nie uzależniać się od zagranicznych krajów


redukcja efektu cieplarnianego


korzystanie z darmowej, niewyczerpalnej energii


obniżenie rachunków za prąd

OZE - więcej informacji

Potrzeba związana z wykorzystywaniem OZE w gospodarstwach domowych narodziła się w polskim społeczeństwie nie tylko z potrzebą troski o środowisko, ale również z pragnieniem obniżenia rachunków za prąd. Korzystanie z odnawialnych źródeł energii: słońca, wody, wiatru, energii geotermalnej, biopaliwa to mnóstwo zalet. W wielu krajach obowiązują liczne programy i dofinansowania, które mają na celu zachęci do montażu urządzeń, uzyskując ekologiczną energię.

OZE mają za zadanie w jak największym stopniu wyprzeć z rynku surowce kopalniane. Zaliczamy do nich węgiel, czy też ropę. Z biegiem lat popularne surowce wydobywane w kopalni okazały się mieć niebezpieczny wpływ na środowisko. Odnawialne źródła uznawane są za darmowe, ekologiczne i na ten moment - niewyczerpalne.

W Polsce nadal głównym źródłem energii jest węgiel kamienny i brunatny (80%). Wykorzystywanie OZE jest wciąż na niskim poziomie. Sytuacja poprawiła się w ostatnich latach głównie dzięki fotowoltaice. Liczne dofinansowana sprawiły, że panele stały się dostępnym dla wszystkich produktem.

Montaż OZE przez Centrum Instalacji Ekologicznych SIB

Jako firma z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem w technikach grzewczych, systematycznie poszerzamy swoją wiedzę w zakresie profesjonalnego doboru i montażu OZE. Pompy ciepła, fotowoltaika oraz kolektory słoneczne to produkty, którym zaufało wielu z naszych Klientów. Jesteśmy przekonani o słuszności montażu OZE nie tylko dla korzyści związanych ze środowiskiem, ale również dla polepszenia kondycji naszych portfeli.

Gwarantujemy dystrybucję odpowiedniego produktu zapewniając trwałość, wydajność i najlepszą jakość urządzenia. Zapewniamy o naszym profesjonalnym montażu, biorąc pod uwagę wymagania sprzętu i klienta. Bierzemy całkowitą odpowiedzialność za wszystkie nasze działania!