logo SIB

Instalacje gazowe Bielsko-Biała

Doradztwo

Sprzedaż

Montaż

Naprawa i przegląd

źródło ciepła

Czym jest instalacja gazowa i jak działa?

Instalacja gazowa stanowi kluczowy element infrastruktury w domach i mieszkaniach, umożliwiając dostarczenie gazu do celów grzewczych, kuchennych oraz do zasilania urządzeń gazowych. Jest to złożony system, ale niezwykle istotny dla komfortu i funkcjonalności współczesnych budynków.

Instalacja gazowa to połączony system rur, zaworów, regulatorów i innych elementów, które umożliwiają przesyłanie gazu ze źródła (np. miejskiej sieci gazowej lub butli gazowej) do urządzeń wewnątrz budynku. Gaz jest wykorzystywany do podgrzewania wody użytkowej, ogrzewania pomieszczeń oraz do zasilania kuchenek gazowych i innych urządzeń.

Instalacja gazowa

ogrzewanie

Jakie są najpopularniejsze źródła gazu?

Gaz płynny - LPG

Gaz płynny czyli LPG, to źródło ciepła, które przechowuje się w zbiorniku umieszczonym na zewnątrz budynku. Mimo wyższych kosztów w porównaniu do gazu ziemnego, LPG oferuje niezależność energetyczną i doskonałą alternatywę dla miejsc, w których sieć gazowa jest niedostępna. Właśnie ze względu na możliwość magazynowania w zbiorniku, LPG staje się wyborem dla nieruchomości oddalonych od infrastruktury gazowej.

Wymagania obsługowe LPG są stosunkowo niewielkie, jednak regularne kontrolowanie stanu zbiornika oraz dostaw jest zalecane, aby uniknąć nieoczekiwanych przerw w dostawie ciepła. Odpowiednie dobranie wielkości zbiornika do potrzeb domu pozwala na dostosowanie kosztów do swoich możliwości.

Gaz płynny
Gaz ziemny

Gaz ziemny

Gaz ziemny jest zdecydowanie najpopularniejszym wyborem, szczególnie w regionie Śląska. Ten rodzaj gazu charakteryzuje się niższymi kosztami w porównaniu do LPG i jest dostarczany bezpośrednio z sieci. Korzystając z tego źródła, użytkownik nie musi martwić się o dostawy oraz magazynowanie. System ten jest niezawodny, co sprawia, że jest to jedno z najbardziej komfortowych źródeł ciepła.

realizacja

Jak wygląda współpraca z nami?

0
+
Zamontowanych kolektorów słonecznych

100% zadowolonych klientów

01

Audyt

Naszą współpracę zaczynamy od bezpłatnego i niezobowiązującego audytu, podczas którego dokładnie analizujemy Twoje potrzeby i warunki budynku. To pozwala nam dostosować i zaproponować rozwiązanie najlepiej spełniające Twoje oczekiwania, potrzeby i warunki.

02

Umowa

Po przeprowadzeniu audytu i ustaleniu szczegółów, przechodzimy do podpisania umowy. Na tym etapie oferujemy pomoc w uzyskaniu dostępnych dofinansowań.

03

Projekt

Tworzymy spersonalizowany projekt, uwzględniając indywidualne warunki Twojego budynku. Jesteśmy otwarci na sugestie i zmiany w projekcie, aby finalny rezultat był zgodny z Twoimi oczekiwaniami.

04

Montaż

Pojawiamy się w ustalonym terminie i przystępujemy do montażu. Nasi doświadczeni specjaliści dbają o każdy detal, zapewniając sprawny i bezpieczny proces instalacji.

05

Podłączenie

Po zakończeniu montażu przystępujemy do podłączenia systemu do sieci. Wszystko jest dokładnie sprawdzane i dostosowywane, aby zapewnić optymalną wydajność.

06

Optymalizacja

Po podłączeniu dokładnie testujemy cały system, dokonując optymalizacji ustawień. Zapewniamy pełne wsparcie w zrozumieniu obsługi nowego urządzenia oraz udzielamy wskazówek dotyczących efektywnego korzystania.

galeria

Nasze realizacje

opinie

Co myślą o nas klienci?

Polecam firmę. Wymiana pieca wykonana fachowo, sprawnie, terminowo. Fachowa porada na różnych etapach inwestycji. Pracownicy uprzejmi, gotowi do pomocy
Paweł Brzozowski
Paweł Brzozowski
30 Kwiecień 2024
Polecam firmę. Jestem po kompleksowej modernizacji kotłowni z pieca węglowego na kocioł gazowy. Pełna profeska. Zadowolenie w 100%. Polecam także kontakt z Panią Moniką odnośnie spraw administracyjnych. Zawsze doradzi i życzliwie podchodzi do sprawy. Z czystym sumieniem polecam. Tak trzymać
Michał Męcik
Michał Męcik
17 Kwiecień 2024
Polecam firmę SIB w 100 % wykonała całą kotłownie opartą na kotle zgazowującym drewno. Wszystko działa bez zarzutów. Fachowo i profesjonalnie 👍👍
Natalia A
Natalia A
12 Kwiecień 2024
Firma SIB to przede wszystkim rzetelny, kompetentny i życzliwy zespół, godny polecenia z czystym sumieniem. Oprócz skorzystania z usług w zakresie instalacji, firma pomaga również klientom w zakresie składania i rozliczania wniosków z czystego powietrza. Jeśli chodzi o bezpośredni kontakt z klientem, Pani Monika zawsze jest chętna do pomocy, cierpliwie wytłumaczy wszystko klientowi nawet jeśli zajmie to trochę czasu 🙂 cenne były również uwagi Pani Marty w zakresie fotowoltaiki. Jeśli chodzi o usługi instalacji, zespół również wykonał pracę szybko, sprawnie i terminowo ( co w dzisiejszych czasach jest rzadkością wśród wykonawców). Jeśli tylko zaistnieje taka potrzeba, ponownie skorzystamy z usług SIB.
Katarzyna Lara-Słapa
Katarzyna Lara-Słapa
12 Kwiecień 2024
Polecamy ! Już od dłuższego czasu korzystamy z usług SIB. Firma zajmuje się serwisem urządzeń w naszym obiekcie. Ostatnio został wymieniony kocioł gazowy. Zawsze możemy liczyć z ich strony na profesjonalne doradztwo i fachowe wykonanie usług. Najlepsza firmy w tej branży z okolicy.
Gościniec Salmopolski
Gościniec Salmopolski
28 Marzec 2024
Firmę SIB możemy zdecydowanie polecić innym! Już wielokrotnie korzystaliśmy z ich usług, a ostatnio montowali nam kocioł gazowy. Wszystko bardzo fachowo i sprawnie poszło 😀 warto wspomnieć też, że sklep w Buczkowicach jest dobrze zaopatrzony i jest tam miła obsługa 😉Prowadzą też serwis urządzeń.
Wiktor Łukecza
Wiktor Łukecza
28 Marzec 2024
Super firma, solidni fachowcy. Zdecydowanie polecam tego kontrahenta!
Krzysztof Bozek
Krzysztof Bozek
9 Marzec 2024
Najlepsza firma tego typu w okolicy. Kompleksowo i co najważniejsze fachowo. Oby więcej takich instalatorów - zdecydowanie polecam!
szyszynka102 szyszynka102
szyszynka102 szyszynka102
29 Luty 2024
Pełen profesjonalizm, umiejętności i wiedza w każdym zakresie i na najwyższym poziomie, przemiła obsługa również w biurze, bardzo polecam firmę SIB.
Bożena Włosińska
Bożena Włosińska
27 Luty 2024
Polecam w 100%. Firma bardzo szybko i sprawnie zrealizowała wymianę na kocioł gazowy. Kontakt z klientem na najwyższym poziomie, w razie problemów bezzwłoczna reakcja.
Natalia Śpiewak
Natalia Śpiewak
23 Luty 2024

Bezpieczne ogrzewanie

Energooszczędne rozwiązania w zakresie instalacji gazowych

Odkryj potencjał gazu w swoim domu.

partnerzy

Współpracujemy z najlepszymi markami