logo SIB

Gmina Buczkowice dotacje na ekologiczne inwestycje

Bogusław Misiarz

Table of Contents

Gmina Buczkowice dotacje

Gmina Buczkowice dotacje na ekologiczne inwestycje

Centrum Instalacji Ekologicznych znajduje się w Buczkowicach na ulicy Miodońskiego 1. Większość naszych Klientów to mieszkańcy powiatu bielskiego. Szukasz odpowiedzi na zapytanie: “Gmina Buczkowice dotacje”? Chcesz dowiedzieć się, jakie masz możliwości, decydując się na ekologiczne i nowoczesne rozwiązania w swoim domu? Dzisiaj artykuł dedykowany mieszkańcom naszego miasta.

O gminie Buczkowice trochę więcej!

Buczkowice to wieś, która liczy ponad 11 000 mieszkańców. Znajduje się w województwie śląskim w powiecie bielskim, a sąsiaduje ze Szczyrkiem, Godziszką, Meszną i Rybarzowicami. Gminę Buczkowice tworzą cztery miasta (Buczkowice, Godziszka, Rybarzowice, Kalna), a cały obszar w latach 1975-1998 położony był w województwie śląskim.

Obecnie wieś przypomina małe miasteczko, w którym mieszkańcy znajdą wszystko, co potrzebują. Są duże supermarkety (Lidl), mniejsze sklepiki, piekarnie, cukiernie, sklepy z artykułami domowymi i instalacyjnymi, obiekty, w których świadczone są różnorodne usługi np. beauty, medycyna.

Niestety, gmina Buczkowice nie stanowi wyjątku, jeśli chodzi o SMOG w zimowych miesiącach. Dlatego na coraz większą skalę proponowane są dofinansowania dla miejscowości, które mają na celu likwidację starych urządzeń grzewczych i wymianę na nowe źródła ciepła.

Gmina Buczkowice dotacje i inne możliwości
Gmina Buczkowice na mapie

Co można sfinansować z dotacji?

Ekologiczne dofinansowania mają na celu walczyć ze smogiem i wesprzeć w wymianie starych pieców na niezagrażające środowisku inne, alternatywne możliwości. Z dotacją zdobędziemy środki na nowe źródło ciepła np. pompy ciepła, kotły: gazowe, elektryczne, olejowe, pelletowe. To doskonała propozycja dla osób, które pragną zamontować panele fotowoltaiczne. Pieniądze z wielu programów pomagają w tworzeniu małej, domowej elektrowni. Coraz częściej projekty kierowane są również dla osób zainteresowanych kompleksowym dociepleniem budynku, czyli termomodernizacją.

Oczywiście każdy projekt dotyczący również mieszkańców to inne możliwości. Koniecznie sprawdź, co czeka na Ciebie w 2023 roku. Po więcej informacji zapraszamy do zakładki DOFINANSOWANIA na stronie ogrzewaniasib.pl. Chcesz szczegółów? Koniecznie skontaktuj się z SIB.

  • Program Czyste Powietrze

Do 31 grudnia 2027 roku można składać wnioski w ogólnopolskim Programie Czyste Powietrze. Celem projektu jest poprawienie jakości powietrza, a w 2023 roku  również docieplanie budynków. O dofinansowanie może starać się osoba fizyczna będąca właścicielem/współwłaścicielem budynku mieszkalnego jednorodzinnego lub wydzielonego w budynku jednorodzinnym lokalu mieszkalnego z wyodrębnioną księgą wieczystą.

Program podzielony jest na 3 poziomy dofinansowania: podstawowy, podwyższony, najwyższy. Beneficjent, korzystając z programu, może  częściowo sfinansować inwestycje związane z ekologicznym źródłem ciepła. Czytaj więcej: Program Czyste Powietrze.

  • Program Mój Prąd

Z programu Mój Prąd korzysta coraz więcej mieszkańców Buczkowic. To kluczowe dofinansowanie, które stanowi niesamowite wsparcie w inwestycjach związanych z finansowaniem fotowoltaiki. Celem programu jest zachęcenie społeczeństwa do produkcji własnej energii z odnawialnych źródeł. W 2023 roku zainteresowani mogą starać się o wyższe dofinansowanie, czyli nawet o 6000 zł. To o 2000  zł więcej niż w roku ubiegłym. Wnioski można składać  do 31.03.2023 roku w formie elektronicznej. Dowiedz się więcej: Program Mój Prąd.

Mój Prąd Buczkowice
Fotowoltaika również dla mieszkańców Gminy Buczkowice
  • Program Moje Ciepło

Tym razem coś dla zwolenników pomp ciepła. Rządowy Program Moje Ciepło  pomaga zakupić i zamontować nowoczesne urządzenie w nowych budynkach jednorodzinnych. Do programu kwalifikuje się wyłącznie zakup dokonany w dniach 1.01.2021 – 31.12.2026 rok. Co dość istotne, dom musi spełniać odpowiednie, podwyższone standardy energetyczne. Sprawdź: Program Moje Ciepło.

  • Program Ciepłe Mieszkanie 

W lipcu 2022 roku ruszył nabór dla gmin w nowym programie Ciepłe Mieszkanie. To szansa skierowana tym razem dla budynków wielorodzinnych. Założeniem projektu jest likwidacja kopciuchów i poprawa efektywności energetycznej. Uczestnicząc w programie, można zakupić i zamontować ekologiczne oraz efektywne źródła ciepła.  Można również wykonać instalacje co i cwu, czy też rekuperację lub wymienić stare okna i drzwi. Aktualnie Gmina Buczkowice nie prowadzi naborów w programie.

  • Programy gminne

Warto wiedzieć, że gminy nieustannie starają się pozyskać nowy budżet, który pomoże w realizacji eco przedsięwzięć. Jeśli rozważasz decyzję o dotacji, to w pierwszej kolejności zadzwoń do Urzędu Miasta Buczkowice i zapytaj o aktualne albo zaplanowane możliwości. Może się okazać, że  program gminny to najkorzystniejsza opcja właśnie dla Ciebie!

SIB zawsze na bieżąco z dofinansowaniami

Zasady programów zmieniają się cały czas. Jeden projekt się kończy,  kolejny zaczyna, a gdzieś indziej rozpoczyna się następny nabór wniosków. Nie każdy może być na bieżąco. Doskonale o tym wiemy! Dlatego w Centrum Instalacji Ekologicznych SIB od poniedziałku do piątku możecie konsultować sprawy wniosków i aktualnych naborów z Moniką — specjalistką SIB ds. dotacji i dofinansowań. Wspólnymi siłami pomożemy Ci maksymalnie zyskać inwestując w to, co dobre dla Twojej rodziny, mieszkańców Buczkowic i środowiska.

Ale to nie wszystko! Pomagamy w pozyskiwaniu dotacji i wspieramy na każdym kroku. Od pomocy w wypełnieniu wniosków po realizacje ekologicznych inwestycji i rzetelne rozliczenie — możesz na nas liczyć! Wystarczy, że zadzwonisz: 501 184 928 i umówisz się na spotkanie, a z pewnością znajdziemy rozwiązanie dla Ciebie.

Masz pytania ? Potrzebujesz wsparcia ?

Od przeszło 10 lat pomagamy mieszkańcom Bielska-Białej czerpać korzyści z odnawialnych źródeł energii

Skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej.

opinie

Co myślą o nas klienci?

fajni praktykanci
A Jula
A Jula
27 Luty 2023
Jest wszystko czego potrzeba.
Tomek Osek
Tomek Osek
9 Grudzień 2022
Profesjonalna firma, wszystko sprawnie. Kontakt i obsługa bardzo miła i przyjemna. Fachowcy znają się na rzeczy. Potrafią doradzić i ewentualnie zaproponować lepszą opcję. Polecam z czystym sumieniem. Napewno jeszcze skorzystamy z usług tej firmy.
Joanna Wiewiora
Joanna Wiewiora
18 Październik 2022
Obsługa wzorowa,żaden problem nie został zlekceważony. Wszystko idealnie dopracowane i zainstalowane. Montażyści bardzo fachowi i grzeczni. Czasowo trochę mnie dostępna firma ze względu na ilość zleceń ale wiadomo jak ktoś jest dobry w tym co robi to polecenia i klienci się same mnożą.Mimo braku czasu i tak próbują go znaleźć I pomóc gdy pojawiają się nowe problemy. Polecam I życzę wszystkim żeby każdą firma miała takich fachowców i podejście do obsługi klienta. Zlecone prace: wymiana pieca gazowego i przeróbka instalacji
Paweł Bigaj
Paweł Bigaj
4 Październik 2022
Znają się na rzeczy
Przemysław Wiatr
Przemysław Wiatr
29 Czerwiec 2022
Firma godna polecenia. Pan Sebastian dokonuje oględzin, precyzyjnej wyceny, służy radą w kwestii wyboru rozwiązań, ustala terminy wykonania. Wykonawcy - Pan Łukasz i Pan Szymon cechują się wysoką kulturą osobistą. Pracują rzetelnie, znają się na robocie, a zlecenia wykonują na gotowo i na czysto oraz w uzgodnionym terminie.
Helena Stanislawska
Helena Stanislawska
23 Maj 2022

partnerzy

Współpracujemy z najlepszymi markami