logo SIB
Gmina Buczkowice dotacje

Gmina Buczkowice dotacje na ekologiczne inwestycje

Spis treści - czego dowiesz się z tego artykułu?

Gmina Buczkowice dotacje na ekologiczne inwestycje

Centrum Instalacji Ekologicznych znajduje się w Buczkowicach na ulicy Miodońskiego 1. Większość naszych Klientów to mieszkańcy powiatu bielskiego. Szukasz odpowiedzi na zapytanie: “Gmina Buczkowice dotacje”? Chcesz dowiedzieć się, jakie masz możliwości, decydując się na ekologiczne i nowoczesne rozwiązania w swoim domu? Dzisiaj artykuł dedykowany mieszkańcom naszego miasta.

O gminie Buczkowice trochę więcej!

Buczkowice to wieś, która liczy ponad 11 000 mieszkańców. Znajduje się w województwie śląskim w powiecie bielskim, a sąsiaduje ze Szczyrkiem, Godziszką, Meszną i Rybarzowicami. Gminę Buczkowice tworzą cztery miasta (Buczkowice, Godziszka, Rybarzowice, Kalna), a cały obszar w latach 1975-1998 położony był w województwie śląskim.

Obecnie wieś przypomina małe miasteczko, w którym mieszkańcy znajdą wszystko, co potrzebują. Są duże supermarkety (Lidl), mniejsze sklepiki, piekarnie, cukiernie, sklepy z artykułami domowymi i instalacyjnymi, obiekty, w których świadczone są różnorodne usługi np. beauty, medycyna.

Niestety, gmina Buczkowice nie stanowi wyjątku, jeśli chodzi o SMOG w zimowych miesiącach. Dlatego na coraz większą skalę proponowane są dofinansowania dla miejscowości, które mają na celu likwidację starych urządzeń grzewczych i wymianę na nowe źródła ciepła.

Gmina Buczkowice dotacje i inne możliwości
Gmina Buczkowice na mapie

Co można sfinansować z dotacji?

Ekologiczne dofinansowania mają na celu walczyć ze smogiem i wesprzeć w wymianie starych pieców na niezagrażające środowisku inne, alternatywne możliwości. Z dotacją zdobędziemy środki na nowe źródło ciepła np. pompy ciepła, kotły: gazowe, elektryczne, olejowe, pelletowe. To doskonała propozycja dla osób, które pragną zamontować panele fotowoltaiczne. Pieniądze z wielu programów pomagają w tworzeniu małej, domowej elektrowni. Coraz częściej projekty kierowane są również dla osób zainteresowanych kompleksowym dociepleniem budynku, czyli termomodernizacją.

Oczywiście każdy projekt dotyczący również mieszkańców to inne możliwości. Koniecznie sprawdź, co czeka na Ciebie w 2023 roku. Po więcej informacji zapraszamy do zakładki DOFINANSOWANIA na stronie ogrzewaniasib.pl. Chcesz szczegółów? Koniecznie skontaktuj się z SIB.

  • Program Czyste Powietrze

Do 31 grudnia 2027 roku można składać wnioski w ogólnopolskim Programie Czyste Powietrze. Celem projektu jest poprawienie jakości powietrza, a w 2023 roku  również docieplanie budynków. O dofinansowanie może starać się osoba fizyczna będąca właścicielem/współwłaścicielem budynku mieszkalnego jednorodzinnego lub wydzielonego w budynku jednorodzinnym lokalu mieszkalnego z wyodrębnioną księgą wieczystą.

Program podzielony jest na 3 poziomy dofinansowania: podstawowy, podwyższony, najwyższy. Beneficjent, korzystając z programu, może  częściowo sfinansować inwestycje związane z ekologicznym źródłem ciepła. Czytaj więcej: Program Czyste Powietrze.

  • Program Mój Prąd

Z programu Mój Prąd korzysta coraz więcej mieszkańców Buczkowic. To kluczowe dofinansowanie, które stanowi niesamowite wsparcie w inwestycjach związanych z finansowaniem fotowoltaiki. Celem programu jest zachęcenie społeczeństwa do produkcji własnej energii z odnawialnych źródeł. W 2023 roku zainteresowani mogą starać się o wyższe dofinansowanie, czyli nawet o 6000 zł. To o 2000  zł więcej niż w roku ubiegłym. Wnioski można składać  do 31.03.2023 roku w formie elektronicznej. Dowiedz się więcej: Program Mój Prąd.

Mój Prąd Buczkowice
Fotowoltaika również dla mieszkańców Gminy Buczkowice
  • Program Moje Ciepło

Tym razem coś dla zwolenników pomp ciepła. Rządowy Program Moje Ciepło  pomaga zakupić i zamontować nowoczesne urządzenie w nowych budynkach jednorodzinnych. Do programu kwalifikuje się wyłącznie zakup dokonany w dniach 1.01.2021 – 31.12.2026 rok. Co dość istotne, dom musi spełniać odpowiednie, podwyższone standardy energetyczne. Sprawdź: Program Moje Ciepło.

  • Program Ciepłe Mieszkanie 

W lipcu 2022 roku ruszył nabór dla gmin w nowym programie Ciepłe Mieszkanie. To szansa skierowana tym razem dla budynków wielorodzinnych. Założeniem projektu jest likwidacja kopciuchów i poprawa efektywności energetycznej. Uczestnicząc w programie, można zakupić i zamontować ekologiczne oraz efektywne źródła ciepła.  Można również wykonać instalacje co i cwu, czy też rekuperację lub wymienić stare okna i drzwi. Aktualnie Gmina Buczkowice nie prowadzi naborów w programie.

  • Programy gminne

Warto wiedzieć, że gminy nieustannie starają się pozyskać nowy budżet, który pomoże w realizacji eco przedsięwzięć. Jeśli rozważasz decyzję o dotacji, to w pierwszej kolejności zadzwoń do Urzędu Miasta Buczkowice i zapytaj o aktualne albo zaplanowane możliwości. Może się okazać, że  program gminny to najkorzystniejsza opcja właśnie dla Ciebie!

SIB zawsze na bieżąco z dofinansowaniami

Zasady programów zmieniają się cały czas. Jeden projekt się kończy,  kolejny zaczyna, a gdzieś indziej rozpoczyna się następny nabór wniosków. Nie każdy może być na bieżąco. Doskonale o tym wiemy! Dlatego w Centrum Instalacji Ekologicznych SIB od poniedziałku do piątku możecie konsultować sprawy wniosków i aktualnych naborów z Moniką — specjalistką SIB ds. dotacji i dofinansowań. Wspólnymi siłami pomożemy Ci maksymalnie zyskać inwestując w to, co dobre dla Twojej rodziny, mieszkańców Buczkowic i środowiska.

Ale to nie wszystko! Pomagamy w pozyskiwaniu dotacji i wspieramy na każdym kroku. Od pomocy w wypełnieniu wniosków po realizacje ekologicznych inwestycji i rzetelne rozliczenie — możesz na nas liczyć! Wystarczy, że zadzwonisz: 501 184 928 i umówisz się na spotkanie, a z pewnością znajdziemy rozwiązanie dla Ciebie.

Masz pytania ? Potrzebujesz wsparcia ?

Od przeszło 10 lat pomagamy mieszkańcom Bielska-Białej czerpać korzyści z odnawialnych źródeł energii

Skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej.

opinie

Co myślą o nas klienci?

Polecam firmę. Wymiana pieca wykonana fachowo, sprawnie, terminowo. Fachowa porada na różnych etapach inwestycji. Pracownicy uprzejmi, gotowi do pomocy
Paweł Brzozowski
Paweł Brzozowski
30 Kwiecień 2024
Polecam firmę. Jestem po kompleksowej modernizacji kotłowni z pieca węglowego na kocioł gazowy. Pełna profeska. Zadowolenie w 100%. Polecam także kontakt z Panią Moniką odnośnie spraw administracyjnych. Zawsze doradzi i życzliwie podchodzi do sprawy. Z czystym sumieniem polecam. Tak trzymać
Michał Męcik
Michał Męcik
17 Kwiecień 2024
Polecam firmę SIB w 100 % wykonała całą kotłownie opartą na kotle zgazowującym drewno. Wszystko działa bez zarzutów. Fachowo i profesjonalnie 👍👍
Natalia A
Natalia A
12 Kwiecień 2024
Firma SIB to przede wszystkim rzetelny, kompetentny i życzliwy zespół, godny polecenia z czystym sumieniem. Oprócz skorzystania z usług w zakresie instalacji, firma pomaga również klientom w zakresie składania i rozliczania wniosków z czystego powietrza. Jeśli chodzi o bezpośredni kontakt z klientem, Pani Monika zawsze jest chętna do pomocy, cierpliwie wytłumaczy wszystko klientowi nawet jeśli zajmie to trochę czasu :) cenne były również uwagi Pani Marty w zakresie fotowoltaiki. Jeśli chodzi o usługi instalacji, zespół również wykonał pracę szybko, sprawnie i terminowo ( co w dzisiejszych czasach jest rzadkością wśród wykonawców). Jeśli tylko zaistnieje taka potrzeba, ponownie skorzystamy z usług SIB.
Katarzyna Lara-Słapa
Katarzyna Lara-Słapa
12 Kwiecień 2024
Polecamy ! Już od dłuższego czasu korzystamy z usług SIB. Firma zajmuje się serwisem urządzeń w naszym obiekcie. Ostatnio został wymieniony kocioł gazowy. Zawsze możemy liczyć z ich strony na profesjonalne doradztwo i fachowe wykonanie usług. Najlepsza firmy w tej branży z okolicy.
Gościniec Salmopolski
Gościniec Salmopolski
28 Marzec 2024
Firmę SIB możemy zdecydowanie polecić innym! Już wielokrotnie korzystaliśmy z ich usług, a ostatnio montowali nam kocioł gazowy. Wszystko bardzo fachowo i sprawnie poszło 😀 warto wspomnieć też, że sklep w Buczkowicach jest dobrze zaopatrzony i jest tam miła obsługa 😉Prowadzą też serwis urządzeń.
Wiktor Łukecza
Wiktor Łukecza
28 Marzec 2024
Super firma, solidni fachowcy. Zdecydowanie polecam tego kontrahenta!
Krzysztof Bozek
Krzysztof Bozek
9 Marzec 2024
Najlepsza firma tego typu w okolicy. Kompleksowo i co najważniejsze fachowo. Oby więcej takich instalatorów - zdecydowanie polecam!
szyszynka102 szyszynka102
szyszynka102 szyszynka102
29 Luty 2024
Pełen profesjonalizm, umiejętności i wiedza w każdym zakresie i na najwyższym poziomie, przemiła obsługa również w biurze, bardzo polecam firmę SIB.
Bożena Włosińska
Bożena Włosińska
27 Luty 2024
Polecam w 100%. Firma bardzo szybko i sprawnie zrealizowała wymianę na kocioł gazowy. Kontakt z klientem na najwyższym poziomie, w razie problemów bezzwłoczna reakcja.
Natalia Śpiewak
Natalia Śpiewak
23 Luty 2024

partnerzy

Współpracujemy z najlepszymi markami